5 רעיונות לשיעור חוץ כיתתי

מחפשים לקחת את התלמידים שלכם להרפתקה שהם לא ישכחו? למידה בחוץ יכולה להיות דרך מצוינת למשוך את התלמידים ולעזור להם לפתח מיומנויות חשובות כמו יצירתיות, עבודת צוות ופתרון בעיות.

על ידי שילוב למידה חיצונית בתוכנית הלימודים של בית הספר, אתם יכולים להעסיק את התלמידים שלכם בדרכים חדשות ומרגשות ולפתח מיומנויות חשובות כמו יצירתיות, עבודת צוות ופתרון בעיות. משימוש בחצר ​​בית הספר כדי ללמוד על צמחים וחרקים ועד לחקור פארקים מקומיים ושמורות טבע, האפשרויות ללמידה בחוץ הן אינסופיות. בפוסט הזה שיתפנו 5 רעיונות סופר מהנים וחדשניים ללמידה בחוץ שיעזרו לכם לעורר השראה בתלמידים שלכם וליצור חוויות למידה בלתי נשכחות. מוכנים? בואו נצלול!

תלמידים לומדים בחממה הלימודית

ניסויים מדעיים במרחבי למידה חוץ כיתתיים

תלמידים יכולים לערוך מגוון ניסויים מדעיים בחוץ, החל מחקירת תכונות המים ועד לחקירת מחזור החיים של צמחים. מורים יכולים להשתמש במרחבי למידה חוץ כיתתיים של בית הספר שלהם כדי ליצור סביבת למידה מעשית המטפחת סקרנות וחקירה.

לדוגמה, תלמידים יכולים לערוך בדיקת איכות מים בנחל או בריכה סמוכים כדי לחקור את ההשפעה של פעילות אנושית על הסביבה. הם יכולים גם להתבונן בשלבים השונים של צמיחת הצמח, משתיל ועד בגרות, על ידי שתילה וטיפול בגינה שלהם. מורים יכולים גם להשתמש בניסויים בחוץ כדי ללמד מושגי פיזיקה, כגון כוח משיכה וכוח, על ידי כך שהתלמידים מתנסים עם חומרים ומבנים שונים.

על ידי עריכת ניסויים בחוץ, התלמידים יכולים לחוות את השיטה המדעית בפעולה ולפתח מיומנויות חשובות כגון תצפית, איסוף נתונים וניתוח. בנוסף, למידה במרחב חוץ כיתתי יכולה לטפח תחושת פליאה וסקרנות, ולעודד תלמידים לחשוב בצורה יצירתית וביקורתית על העולם הסובב אותם.

דוגמא מצויינת למרחב שכזה ניתן למצוא כאן.

פעילויות כתיבה בכיתת חוץ

תלמידים יכולים לקבל השראה מהעולם הטבעי ליצור סיפורים, שירים ומאמרים משלהם. מורים יכולים להשתמש בכיתות חוץ כדי ליצור סביבת למידה ייחודית ומעוררת השראה המטפחת יצירתיות ודמיון.

לדוגמה, מורים יכולים לקחת את השיעורים שלהם לטיול בטבע ולעודד תלמידים לכתוב על מה שהם רואים, שומעים ומריחים. הם יכולים גם לבקש מהתלמידים לדמיין איך זה יהיה להיות חיה בטבע ולכתוב סיפור מנקודת מבט זו. מורים יכולים גם להשתמש בכיתות חוץ כדי ללמד על סגנונות כתיבה שונים, כגון הייקו או שירה חופשית.

על ידי שילוב פעילויות כתיבה בחוץ בתכנית הלימודים שלהם, מורים יכולים לעזור לתלמידים לפתח מיומנויות כתיבה חשובות כגון התבוננות, תיאור ושימוש בשפה פיגורטיבית. בנוסף, כתיבה בסביבה טבעית יכולה לספק לתלמידים חוויה ייחודית ומעוררת השראה שיכולה לעזור להם לפתח אהבה לכל החיים לכתיבה והערכה עמוקה יותר לעולם הטבע.

כתיבה בחוץ הייתה אחת מהמטרות של רונית מנהלת בית ספר יסודי בהוד השרון כשהיא בחרה להקים אצלה בחצר בית הספר את כיתת החוץ "אינשטיין" שלנו.

גינה ובוסתן לימודיים

פעילות גינון בחצר בית הספר עם התלמידים

למידה בחוץ יכולה לכלול גם פרויקטים בגינה, שבהם התלמידים לומדים על גידול צמחים ופרקטיקות ברות קיימא. מורים יכולים לעזור לתלמידים לתכנן ולעצב את ערוגות הגינה שלהם, שם הם יכולים לשתול זרעים, לטפל בצמחים ולקצור תוצרת. התלמידים יכולים ללמוד על המדע מאחורי גינון, כולל נושאים כמו פוטוסינתזה, תזונת צמחים ובריאות הקרקע.

גינון חצר בית הספר יכול לספק לתלמידים חוויה מעשית של שיטות מזון בר קיימא. מורים יכולים לעזור לתלמידים להבין את החשיבות של מזון שגדל מקומי, וכיצד הוא יכול להפחית את פליטת הפחמן הקשורה לתחבורה. התלמידים יכולים גם ללמוד על קומפוסטציה, קצירת מי גשמים ושיטות קיימות אחרות שיכולות לעזור להפחית פסולת ולשמור על משאבי טבע.

בנוסף ללמידה מדעית ובת קיימא, גינון חצר בית הספר יכול גם לספק תחושת הישג ואחריות לתלמידים. הם יכולים לראות את פירות עמלם ולהתגאות בעבודה שהם עשו כדי ליצור גינה יפיפייה ומשגשגת. בנוסף, פרויקטים בגינה יכולים לעזור לתלמידים לפתח מיומנויות חשובות כמו אחריות, סבלנות ופתרון בעיות, כאשר הם פועלים לטיפול בצמחים שלהם ולפתור אתגרים שעולים.

אנו גאים לשתף שהקמנו מעל 100 גינות בבתי ספר שונים ברחבי המדינה.

דוגמאות לפעילות כזו ניתן לראות כאן

חממה לימודית

חממה לימודית בלב חצר בית הספר

פתחו מועדון גינון שנפגש בקביעות כדי לטפל בצמחים בחממה. הקצו משימות ספציפיות לחברי המועדון כגון השקיה, דישון וגיזום. עודדו את התלמידים לחקור את הצמחים הגדלים ולשתף את הממצאים שלהם עם הקבוצה. כשהצמחים גדלים, ערכו מסיבת קציר שבה יוכלו התלמידים ליהנות מהפירות והירקות אותם גידול. פעילות זו לא רק מלמדת את התלמידים על גידול וטיפול בצמחים, אלא גם מטפחת עבודת צוות ואחריות.

לא הרבה יודעים, אבל הפרוייקט הראשון של חלום חדש, היה הקמת חממה לימודית בבית ספר יסודי במעלות.

החממה הראשונה הייתה נסיונית ומאז עברה הרבה שידרוגים ופיתוחים.

מוזמנים ללמוד עוד על החממות שלנו כאן

גינה הידרופונית

גינון הידרופוני

גינון הידרופוני הפך בשנים האחרונות לפעילות חוץ כיתתית פופולרית, ומציע לתלמידים הזדמנות ייחודית ללמוד על המדע מאחורי גידול צמחים ולרכוש ניסיון מעשי בסביבה מבוקרת. היתרונות של גינון הידרופוני הם רבים, כולל צריכת מים מופחתת, תפוקת יבול מוגברת והיכולת לגדל צמחים כל השנה. בנוסף, תלמידים המשתתפים בגינון הידרופוני מקבלים מיומנויות חשובות בפתרון בעיות, חשיבה ביקורתית ועבודת צוות. פעילות חוץ לימודית זו חשובה במיוחד לתלמידים הסקרנים באופן טבעי בנושאים כמו חקלאות, ביולוגיה או מדעי הסביבה. על ידי מתן הזדמנויות למידה מעשית, תוכניות גינון הידרופוני יכולות לעזור לתלמידים לפתח הבנה עמוקה יותר של עולם הטבע ומקומם בתוכו.

ניתן ללמוד עוד על המערכות ההידרופוניות שאנו מציעים כאן.

ללמידה בחוץ יכולה להיות השפעה חיובית על מעורבות התלמידים, הביצועים הלימודיים והרווחה הכללית של התלמידים והמורים. כמנהלי בתי ספר ומורים, יש לנו הזדמנות ליצור מרחבי למידה חוץ כיתתיים שיכולים להועיל לתלמידים שלנו במשך שנים רבות. בואו נעבוד יחד כדי לשלב יותר הזדמנויות ללמידה בחוץ בבתי הספר שלנו וליצור מרחבי למידה חיצוניים ברי קיימא עבור התלמידים שלנו.

אם גם אתם מחפשים דרך פעולה לטובה להפיכת חצר בית הספר למקום משמעותי בו ניתן לקיים שעורי חוץ ולהנות מכל ההיתרונות הנלווים לכך, אנו נשמח לחשוב אתכם ביחד על הפתרון המושלם עבורכם.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter