חינוך סביבתי

אקו-פדגוגיה והסתכלות ביקורתית על מצב העולם

גלו את האקו-פדגוגיה 

פילוסופיה חינוכית

ארגון חלום חדש שואב השראה מ"אקו-פדגוגיה", השמה דגש על הסתכלות ביקורתית על מצב העולם ובמרכזו הסביבה הטבעית. השאלות החשובות המתבקשות בהקשר זה הן: מהו מצב העולם סביבי ומצבי בתוכו? מדוע הוא כך? מהו הקול הערכי והמוסרי הנובע מתוכי, המעיד על מצב זה? איך אני מגיב לקול פנימי זה? בגלל ההבנה האקולוגית שהכל קשור בהכל, מבינים העוסקים באקו-פדגוגיה שלא ניתן להפריד בין העשייה הסביבתית לבין עשייה חברתית, כלכלית ותרבותית.

מתוך אותה הבנה אנו רואים שמצב הפלנטה משקף את מצב התרבות האנושית ואת המצב הפנימי של כל אחד מאיתנו. הזהות שלנו כבני אדם קשורה קשר הדוק בפלנטה בה אנו חיים – ועל כן אנו פועלים. בפדגוגיה זו הלימוד נובע מתוך מצבי היום-יום ומקבל משמעות מתוך ההקשר של כל אחד ואחת והדרך בה הם יוצרים קשרים ומבינים את הדברים בצורה שמשתלבת בחייהם. על כן, בנוסף לאקו-פדגוגיה אנו דוגלים בשיטת החינוך הדיאלוגי – אין אנו מציעים תשובות ופתרונות מוכנים מראש, אלא עוזרים למשתתפים להעלות שאלות ולחקור אותן עד להגעה לתשובות שמתאימות להקשר ההתפתחותי והיישומי שלהם.

אנו תומכים בעקרונות של אמנת כדור הארץ: איכות הסביבה, כבוד ודאגה לבעלי החיים, יושרה סביבתית, צדק חברתי וכלכלי, דמוקרטיה, אי-אלימות ושלום.

גינה ובוסתן לימודיים

מודל חינוכי

המודל החינוכי שלנו מורכב משלושה רבדים – הערכים להם אנו מחנכים ומהם אנו פועלים, עקרונות הפעולה בעזרתם אנו בונים את התכניות בהתאם לערכים והיעדים אליהם אנו שואפים. כל אלו מתורגמים למדדים אשר מטרתם לאמוד את האימפקט וההצלחה של חלום חדש.

pedagogy

ארגון לומד

"חלום חדש" מחויב לפעול על פי הערכים והעקרונות של המודל החינוכי שלנו. על כן, כל הצוות שלנו ובו כמובן גם ההנהלה, פועלים לפי מעגל הלמידה החווייתית שבהם הרהור, חשיבה ביקורתית, מטה-קוגניציה, קבלת משוב והסקת מסקנות. כל אלה, מהווים את הבסיס לשיפור מתמיד של המרחבים והפרויקטים שלנו. כל איש צוות מקבל את מיטב התנאים לשינוי וצמיחה, חיזוקים חיוביים והזדמנויות ללמידה ויצירה שמביאים את מלוא הפוטנציאל שלו לקדמת הבמה. אנחנו בשאיפה מתמדת להגדיל את הידע שלנו בתחומים הרלוונטיים לעשייה שלנו, להגביר את תחושת המסוגלות כארגון וכבני אדם, למצוא עוד ועוד אכפתיות כלפי כל יצור חי והפלנטה בכלל ולהיות נועזים יותר ומחוייבים יותר ליוזמות בעלות השפעה רחבה. אנא הצטרפו למאמץ שלנו ליצור חלום חדש בעולם!

רוצים/ות לדעת יותר על חלום חדש?

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

יצור פיסול סביבתי עם התלמידים

פעילות חינוכית המשלבת למידה, יצירה ומודעות סביבתית.

מרחב למידה חוץ-כיתתי בבית ספר מעלה הגליל, מעונה‎

קראו על התכנון והקמת מרחבי למידה חוץ כיתתיים בביה"ס "מעלה הגליל".

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter