אני רוצה לשמוע פרטים נוספים אודות התקציב

האם שמעת על תכנית "באים בטוב" של משרד החינוך?

התוכנית "באים בטוב – לא מרימים ידיים" גובשה על רקע הסגרים הממושכים, הלמידה מרחוק ומשבר הקורונה, הקושי להסתגל ללמידה רציפה והעלייה החדה בדיווח תלמידים על מצוקות לימודיות, רגשיות וחברתיות ועל תחושות מורכבות כגון חוסר אונים ודאגה. התוכנית נותנת מענה לקשיים רגשיים וחברתיים שחווים תלמידים בצל הקורונה, לנוכח עלייה בתקופה האחרונה באירועי האלימות במערכת החינוך, ולאור מדיניות המשרד המתמקדת השנה בהיבטים הרגשיים והחברתיים בקרב תלמידי ישראל.

ולמה זה מעניין אותך דווקא עכשיו?

שרת החינוך ד"ר שאשא ביטון הקצתה לטובת התכנית 438 מיליון ש"ח, מתוכם 258 מיליון ש"ח הועברו במהלך החודש האחרון לטובת תגבור שעות הייעוץ, ימי הדרכה, אימון צוותים לשעת חירום, תקציב תוספתי לשירות הפסיכולוגי ייעוצי והכשרות בתחום הרגשי חברתי.

והחלק הבאמת מעניין?

180 מיליון ש"ח הנוספים, שהוקצו לבתי הספר, יהוו תקציב שקלי גמיש שבמסגרתו הם יוכלו לרכוש שירותים שונים שיענו על הצרכים. בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים, יתוקצבו ב-28,738 ש"ח וחטיבות עליונות יתוקצבו ב-20,000 ש"ח!

אז איך אנחנו יכולים לעזור לך בזה?

כבר כמה שנים שאנחנו בחלום חדש מקימים מרחבי למידה טבעיים בחצרות בית הספר, אשר נותנים מענה מקיף למגוון רחב של צרכים העולים בבתי הספר. בשנה האחרונה חידדנו עוד יותר את התוצרים על מנת לתת מענה לנושאים שאליהם התקציב הנ"ל מתייחס. בנוסף, המשרד מאשר פעילויות הנמצאות במאגר התוכניות של משרד החינוך ואנו נמצאים במאגר. אנו שמחים להציג לכם את האפשרויות העומדות בפניכם בכדי לתת מענה לאותם אתגרים, לנצל את התקציב בצורה מקסימלית ולשדרג את חצר בית הספר בצורה משמעותית.

במקום לריב אחד עם השני לומדים לשתף פעולה וליצור ביחד!

פיסול סביבתי

בפעילות משותפת, ניצור פיסול סביבתי שימושי לישיבה, משחק, פנאי ויצירת מרחב למידה חוץ כיתתי מושלם. במהלך הפעילות נבנה ביחד, נלמד ונבין כיצד ניתן להפיק את המרב מחומרים אשר ענו על צרכים תעשייתיים וכעת ניתן להסבם לצרכים חדשים. בפעילות זו נלמד את ערכי השימוש החוזר בחומרים אשר נמצאים בסביבתנו ונעמיק בחשיבות הפחתת פסולת ושימוש מושכל במשאבים בנוסף לערכים כמו שיתוף פעולה, עבודה משותפת למען השגת תוצאה ראויה, תכנון משותף ועוד.

מקום מפלט שקט ורגוע להתנתק מהסביבה הרועשת אל סביבה טבעית ושקטה

כיתת חוץ

מרחבי למידה חוץ כיתתיים הם מקום מפלט נהדר עבור מי שצריך מרחב נעים ושקט להירגע בו, להתנתק מהמולת בית הספר, מהכיתות הרגילות ואשר מעוניין למצוא חוויה אחרת. בין אם זה לקרוא ספר לבד, לקיים שיחה עם מורה או איש צוות, קבוצה קטנה של תלמידים שרוצים ללמוד או לדבר בשקט, מרחבי החוץ שלנו הם הפתרון המושלם לכך!

חיבור לאדמה, לעצים ולצמחים שגדלים בגינה כמענה תרפויטי מושלם!

גינה לימודית

כולנו מכירים את התחושה של עבודת אדמה בידיים חשופות, שתילה של צמחים חדשים, גיזום של עצים קיימים ובכלל טיפוח ואחזקה של גינה ובוסתן לימודי נותן הרבה מאוד ערך עבור הילדים. מחקרים רבים מוכיחים כי עבודה כזו עוזרת לוויסות התנהגות אצל ילדים בצורה הכי טבעית ונכונה עבורם. הגינה והבוסתן הלימודיים שלנו, נותנים לכם את המענה המדויק בין חיבור הילדים לטבע, הקניית ערכים ולמידה סביבתית דרך עשייה ותרפיה אמיתית עבורם וחשוב לא פחות, שדרוג חצר בית הספר והוספת ריאה ירוקה לטובת הכלל.

הערה חשובה!

מועד אחרון להגשת תוכנית עבודה על ידי בתי הספר 31.01.2022 !
על מנת להספיק להגיש את התוכנית ולקבל את התקציב, כדאי לפעול מהר.

לצפייה בקטלוג שלנו

צפו בקטלוג שלנו וגלו את האלמנטים המרכיבים את סביבות הלמידה הטבעיות!