רפורמת גפ"ן

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, חותמת מהלך היסטורי ומזניקה את מערכת החינוך קדימה:

לראשונה, כל שנה בתי הספר, הרשויות והמועצות יקבלו כ- 2.4 מיליארד ₪ תקציב גמיש!

רפורמת גפ"ן

כאנשי חינוך וודאי יצא לכם לשמוע או לקרוא על רפורמת גפ"ן (הרפורמה להגברת הגמישות הניהולית במערכת החינוך), אך סביר להניח שעדיין לא כל הפרטים ברורים ולא ידוע לכם כיצד עתידה הרפורמה להשפיע על חיי היום יום שלכם ושל הילדים אותם אתם מחנכים. כאן אנו נכנסים לתמונה ומנסים לעשות מעט סדר בדברים.

רפורמת גפ"ן - קווים לדמותה

את רפורמת גפ"ן מקדמת שרת החינוך יפעת שאשא ביטון. מדובר במהלך חשוב וחיוני אשר עתיד להזניק את מערכת החינוך קדימה. זוהי בעצם הפעם הראשונה בה הרשויות, המועצות ובתי הספר יקבלו מדי שנה תקציב גמיש של 2.4 מיליארד שקלים, תקציב זה מיועד לדיוק המענים החינוכיים של כל אחד מהתלמידים ואמור לסייע בהפיכת בית הספר לאקטיבי יותר במגוון מישורים. גובה התקציב יינתן בהתאם לגודלו ומצבו החברתי- כלכלי של בית הספר, כאשר בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים יקבלו תקציב גמיש שנע בין שלוש מאות אלף עד מיליון שקלים. בנוסף, מתוכננת הגדלה בגמישות התקציב של החטיבות העליונות בהתאם למשאבים הקיימים. הרפורמה תוביל לכך שחמש מאות בתי ספר יקבלו יותר ממיליון שקלים וקרוב לאלפיים בתי ספר יקבלו סכום הגבוה מחצי מיליון שקלים, כאשר החל משנת 2023, בחודש ינואר יקבלו המנהלים כרטיסי אשראי שיאפשרו להם לממש את התקציב. מדובר על סיומה של תקופה ממושכת בה נאלצו עובדי ההוראה להתמודד עם בירוקרטיה מורכבת ומייאשת שמנעה מהם לקדם תהליכים, למצוא פתרון לבעיות, לממש מטרות ולהעניק מענה מדויק לכל תלמיד ותלמידה.

ואיך זה עובד למעשה?

לטובת המהלך, המשרד יצר מערכת דיגיטלית, מקוונת, נגישה וידידותית – מערכת "גפ"ן". מנהל בית הספר ינהל את כל תהליכי העבודה שלו באמצעות מערכת זו. כדי להבטיח למנהל סביבת עבודה נוחה ויעילה, המשרד הפחית באופן משמעותי הליכים בירוקרטיים, ובכלל זה הוא צמצם את השימוש בטפסים רבים ושונים (כגון: ביטול הגשת עשרות מסמכים במסגרת הגשת בקשות לקבל מענים חינוכיים ממשרד החינוך, דיווח ישיר בתוך מערכת הכספים במקום שליחת חשבוניות באמצעות המייל). המערכת תאפשר למנהל לצפות בתקציב השנתי שלו כבר היום, טרם פתיחת שנת הלימודים כדי לתכנן את שנת הלימודים הקרובה באופן מושכל, ובהתאם לצרכים, לאתגרים ולמשאבים שעומדים לרשותו. התקציב הכולל שיקבלו בתי הספר ינוהל בשישה סלים מרכזיים. המנהלים יוכלו להקצות שיעור משמעותי מהתקציב באופן גמיש לסלים השונים על פי בחירתם.

הסלים והתוכניות של חלום חדש במערכת גפ"ן

בואו להקים סביבות למידה חוץ כיתתיות וגני משחק טבעיים בחצר ביה"ס!

רפורמת גפ"ן

התוכניות של חלום חדש מאושרות במאגר התוכניות של משרד החינוך וניתן למצוא אותן במערכת גפ"ן ע"פ מספרי התוכניות. התוכניות שלנו רחבות ויכלות לפעול במלואן או בחלקן, הכל בהתאם לצורך ולתקציב אשר ביה"ס מעוניין לקדם במסגרת זו. לפיכך, תוכלו לצור איתנו קשר ויחד נגיע לנוסחה המתאימה ביותר עבורכם.

 גינה אורגנית לימודית

מס' תכנית: 4537

גינה ובוסתן לימודיים

בשביל הקיימות

מס' תכנית :3723

גינה ובוסתן לימודיים

הנהגה ירוקה

מס' תכנית: 2054

גינה הידרופונית

גן החושים מרחב למידה חוץ כיתתי

מס' תכנית: 4565

מתקני משחק - מוגלי

אנו ערים לעובדה שעדיין קיים בילבול בנוגע לרפורמה והאפשרויות לניצול התקציבים.
נשמח להגיע לפגישת ייעוץ והכוונה ללא התחייבות!לאחר מכן, נוכל להתאים את התוכנית הנכונה ביותר עבורכם!

ארגון חלום חדש הינו ספק מוכר במערכת גפ"ן. אנו מעניקים שירות לבתי ספר ורשויות. אין ביכולתנו לסייע לבתי עסק להפוך לספקים במערכת גפ"ן.