מה זה "קול קורא משרד החינוך" ולמה זה חשוב?

קולות קוראים: המהפכה השקטה במערכת החינוך הישראלית

קול קורא משרד החינוך - כל מה שצריך לדעת

אז מה בעצם זה "קול קורא"? מדובר בהזמנה פתוחה, בעיקר ממשרד החינוך במקרה שלנו, לכל מיני גופים ואנשים עם רעיונות יחודיים העונים על הקריטריונים שהגוף פרסם ומזמינים אותם להגיש הצעות לפרויקטים. הרעיון הוא לעודד יוזמות חינוכיות, לחזק את המערכת, ולתת לתלמידים ולמורים הזדמנויות חדשות ומרגשות.

למה משרד החינוך מפרסם קול קורא?

משרד החינוך אוהב לפרסם קולות קוראים כדי לעודד חדשנות ויזמות. הם רוצים לשמוע רעיונות מהשטח, דברים שאולי הם לא חשבו עליהם. זה כמו קריאה לרעיונות שיכולים לשפר את המערכת מבפנים. בקיצור, זה לא רק בשביל לתקן בעיות, אלא גם כדי להביא פתרונות יצירתיים וחדשניים.

קצת היסטוריה על קולות קוראים

 קולות קוראים זה לא משהו חדש כמובן, זה כלי שקיים כבר שנים, אבל עם הזמן הוא התפתח והשתפר. פעם הקולות הקוראים היו ממוקדים בתחומים ספציפיים, אבל היום הם הרבה יותר רחבים ומגוונים. כל מי שיש לו רעיון טוב , אשר עונה על מטרות מפרסם הקול קורא, יכול להציע אותו ולקבל תמיכה מהמשרד.

דוגמאות לקולות קוראים שפורסמו בעבר

קול קורא תקצוב רשויות מקומית עבור עיצוב ושיפור חזות של מבני חינוך

התוכנית לעיצוב ושיפור חזות מוסדות חינוך מיועדת לבתי ספר משלב החינוך היסודי ועד לחטיבה העליונה (כולל), ופועלת לפיתוח סביבות למידה חוץ כיתתיות היוצרות קשרים בין עקרונות פדגוגיים לבין המרחב האדריכלי במוסדות חינוך – מתוך מגמה שמוביל מינהל הפיתוח לפתח וליישם קווי מדיניות בתחום עיצוב המבנה החינוכי, שיפור חזותו ופיתוח הסביבה הלימודית, תוך הקפדה על היבטים פדגוגיים, ערכיים, רגשיים, חברתיים, קהילתיים, אסתטיים, עיצוביים ויצירת הממשקים ביניהם. בתוכנית זו, מינהל הפיתוח מתקצב, מסייע ומלווה פיתוח סביבות למידה בפרויקטים ייחודיים, מובילים ומשמעותיים בתחום עיצוב הסביבה הלימודית המורחבת, פיתוח חצרות בית הספר כמרחבי למידה, עיצוב סביבות למידה ושהייה מגוונות, חללים ייעודיים ושיפור חזות בית הספר לטובת מיטוב התהליכים הפדגוגיים והאקלים החינוכי.

מוזמנים ללמוד עוד כאן

קול קורא תקצוב הוצאות מינהליות – תשפ"ד

קול קורא זה פונה למוסדות להכשרת מורים המתוקצבים על ידי אגף הכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך. התקנה נועדה להשתתפות בהוצאות: מנהליות, הצטיידות, שיפוצים, מעבדות, מחשוב ועוד – כמפורט במסמך הקריטריונים.

מוזמנים ללמוד עוד כאן

קול קורא תקצוב עבור סיוע לרשות לתמיכה בפסג"ה – 2024

​מרכזי פסג"ה מהווים את הזרוע הביצועית של הפיתוח המקצועי של כ-200,000 עובדי הוראה במערכת החינוך. הרשויות המקומיות משלמות משכורות לכוח אדם מינהלי: מזכירה, אב בית, גנן, טכנאי מחשבים, מנקה. משרד החינוך אחראי להעברת שעות השתלמויות, ימי הדרכה, שעות ליוזמות חינוכיות ומשלם את משכורתם של מנהלי הפסג"ה וסגניהם. מטרת ההקצבה הינה לסייע לרשות במימון תשלומי משכורות של כוח אדם מינהלי המועסק בפסג"ה: אב בית, מזכירה, גנן, טכנאי מחשבים, מנקה.

איך "חלום חדש" יכולים לעזור?

ליווי בתהליך ההגשה

הצוות של חלום חדש מספק ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך. אנו עוזרים  לכתוב את ההצעה, למלא את כל הטפסים הנדרשים ולהכין את כל החומר הדרוש לרשות העירונית כך שתגישו  בצורה מסודרת ונכונה. אנו יודעים בדיוק מה המשרד מחפש ואיך להציג את הרעיון שלכם בצורה הטובה ביותר.

סיוע בבניית תקציב לפרויקט

אחד החלקים המאתגרים בהגשת קול קורא הוא בניית תקציב. חלום חדש עוזרים לך לבנות תקציב מדויק ומפורט שכולל את כל ההוצאות הצפויות. אנו מוודאים שהתקציב תואם את הדרישות של משרד החינוך ושהפרויקט שלכם יעמוד בדרישות התקציב השונות.

תמיכה במימוש הפרויקטים

אחרי שקיבלתם את האישור מהמשרד, חלום חדש ממשיכים לתמוך בכם ולפועל על מנת להוציא לפועל את התוכנית. אנו עוזרים לכם לנהל את התקציב, לפתור בעיות שצצות במהלך הדרך וליצור קשרים עם ספקים ושותפים פוטנציאליים. כל זה מאפשר לכם להתמקד בחלק החינוכי של הפרויקט.

שיתוף בידע וניסיון

אנו מציעים גם שיתוף בידע וניסיון. נוכל לקשר בין מוסדות חינוך שמובילים פרויקטים דומים, דבר המאפשר חילופי ידע ורעיונות ומשתפים בניסיון המעשי שנצבר. זה אומר שכל מוסד חינוכי יכול ללמוד מהצלחותיהם של אחרים וליישם פתרונות יצירתיים ומוכחים.

שיפור מתמיד והתאמה לצרכים משתנים

הצוות שלנו עוקב אחרי התפתחויות בתחום החינוך והמדיניות הממשלתית, ומתאים את השירותים והפתרונות שלנו לצרכים המשתנים של מוסדות החינוך. אנו מעדכנים את מוסדות החינוך והרשויות במידע חדש ומספקים כלים ומשאבים עדכניים כדי להבטיח הצלחה מתמשכת של הפרויקטים החינוכיים.

סיכום

קולות קוראים מטעם משרד החינוך הם הזדמנות מצוינת לכל מי שיש לו רעיון חינוכי חדשני. עם התמיכה והליווי של חלום חדש, תוכלו להפוך את הרעיון שלכם למציאות. אז אם יש לכם רעיון שיכול לתרום לחינוך בישראל, אל תהססו לפנות אלינו ולקבל את כל העזרה והכלים שאתם צריכים.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter