500 אלף ש"ח לטובת שדרוג חצר בית הספר שלכם

תקציב לטובת שדרוג חצר בית הספר

אז איך הייתם מנצלים תקציב של 500 אלף ש"ח לטובת שדרוג חצר בית הספר שלכם? נשמע כמו חלום, אך זו המציאות! בשנת 2019 ליווינו 7 בתי ספר ורשויות בדרך לניצול נכון של קול קורא על סך חצי מיליון ש"ח. התהליך היה מעניין ויש הרבה מה ללמוד ממנו לטובת קולות קוראים עתידיים. ספויילר – יש לנו 100% הצלחה וכולם קיבלו את מלוא התמיכה להקמת סביבות למידה חוץ כיתתיות.

הפעם רצינו לשתף אתכם כיצד ניתן לגייס תקציבים משמעותיים עבור פיתוח סביבות למידה חוץ כיתתיות לבית הספר שלכם! לשמחתנו, יש במשרד החינוך כמה וכמה מחלקות אשר מקדמות דברים נפלאים. ביניהם, נוכל למצוא קול קורא "נסתר", אשר לא הרבה יודעים עליו. הקול קורא עוסק בפיתוח סביבות למידה חוץ כיתתיות בכלל חצרות ביה"ס והינו בתקציב משתנה של כ-15 מיליון ש"ח. הדגש הוא כמובן על התאמת הסביבה הפיזית, לצרכים הפדגוגיים אשר משתנים מאוד במאה ה-21 לעומת הלמידה המסורתית (פדגוגיה מוטת עתיד).

חלום חדש מלווים את בתי הספר מרגע שיוצא הקול קורא ועד סיום ההקמה הפיזית של החצרות. אנחנו מייעצים, יוצרים תכנית אדריכלית – פדגוגית לחצרות, מבצעים את הכל ולבסוף גם מלווים זאת בהכשרת מורים ללמידה חוץ כיתתית בבית הספר! בשנת 2019 היו לנו 100% אחוזי הצלחה!! זאת אומרת שכל בתי הספר שליווינו בהגשת הקול קורא, זכו בתקציב ואף יותר מזה – כולם זכו בסכום המקסימלי לפרויקט, 500,000 ₪ לכל בית ספר! (ב-2020 לא יצא הקול קורא כי לא היה תקציב מדינה)

אז איך זה עובד?

  • משרד החינוך מוציא את הקול קורא לא בזמן קבוע כל שנה. הקול קורא מיועד לרשויות אשר מייעדות אותו למוסדות החינוך שלהן (רק לבתי ספר). אנו מפיצים את הקול קורא ברגע הוצאתו.
  • כל רשות יכולה להגיש מוסד חינוכי אחד בשנה ולרוב יש כ חודש וחצי עד למועד ההגשה.
  • ההגשה כוללת תכנית אדריכלית של פיתוח החצרות, אומדני עלויות ותכנית פדגוגית לשימוש בחצרות ובאלמנטים החדשים. כל אלו מבוצעים ע"י הצוות המגוון שלנו אשר מונה אנשי תכנון, פדגוגיה וביצוע.
  • ישנו מצ'ינג לפי דירוג הלמ"ס של הרשות (בין 10-40% מצ'ינג)
  • לאחר אישור המשרד, ניתן להתחיל בביצוע ולפתח את החצרות החדשות של בית הספר.
  • לאחר ההקמה, אשר בחלקה יכולה להתבצע בשיתוף התלמידים והקהילה, אנו מקיימים הכשרה לצוות ההוראה ללמידה חוץ כיתתית. כתיבת מערכי שיעור בכל מקצועות הליבה, ללמידה חדשנית בחצרות ביה"ס.
  • ולבסוף – צוות ההוראה והתלמידים נהנים מסביבות למידה טבעיות וחדשניות אשר מאפשרות למידה משמעותית, למידה חווייתית-התנסותית ומאפשרות לאמץ פדגוגיה חדשנית אשר מותאמת למאה ה-21 בחצרות בית הספר.

רוצים גם להשתתף בקול קורא לפיתוח סביבות למידה חוץ כיתתיות?

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו על מנת להיות הראשונים שיודעים על כך!

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.