אירופה מתמודדת עם הבצורת החמורה ביותר מזה 500 שנה!

drought europe

הקיץ הזה, המחסור בגשם והטמפרטורות הגבוהות מעמידים את אירופה במבחן. אירופה עומדת בפני בצורת היסטורית. רוב הנהרות התייבשו והוקמו מגבלות על צריכת מים באזורים מסוימים. על פי מומחים במכון למחקר הבצורת העולמי, הבצורת הנוכחית היא החמורה ביותר שאירופה ראתה מזה 500 שנה לפחות.

הבצורת משפיעה על מגזרים רבים. ראשית, המחסור בגשם משפיע על זרימת הנהרות ברחבי אירופה, ומשפיע על ייצור האנרגיה ועל התשואות החקלאיות. הכוח ההידרואלקטרי המופק באירופה ירד ב-20% בחודשים האחרונים. מבחינת חקלאות, על פי התחזיות, מדינות רבות יתמודדו עם ירידה בתפוקת היבולים שלהן, במיוחד הדגנים. מאות עיריות צרפתיות חוו בעיות באספקת מים כשהצורך לספק מי שתייה עלה בצורה משמעותית.

הבצורת הובילה גם לשריפות יער רבות שהרסו יותר מ-60,000 דונם מאז תחילת 2022 (פי שניים מאשר במהלך כל 2021). הבצורת אינה מוגבלת לאירופה. היא משתוללת גם בארצות הברית, שם גילו השבוע עקבות דינוזאורים בנהר שהתייבש בגלל חום גבוה ומחסור בגשם.

UN map drought Europe

על פי המומחים שגייסה הנציבות האירופית בדו"ח שפורסם ביום שני ה-18 ביולי, "בעוד שהאסטרטגיות להפחתת הבצורת הן בעלות חשיבות עליונה כיום, יש צורך להתמודד גם עם שורש הבעיה: שינויי האקלים והשיבוש של מחזור המים על פני כדור הארץ. מומחים דוחקים במדינות להסתגל לשינויי האקלים הללו ולמצוא פתרונות ברי קיימא." אכן, פרקי בצורת הולכים להיות נפוצים יותר ויותר עם השנים.

אם העולם רוצה להיות מסוגל להתגבר על הבעיות הקשורות לאיכות הסביבה, יהיה צורך להשקיע בחדשנות סביבתית, להעלות את המודעות להתחממות הגלובלית ולהגביל את הפעולות המזיקות שלנו לסביבה. אנו בחלום חדש משוכנעים ביתרונות של העלאת המודעות לשינויי האקלים בקרב הדור הצעיר באמצעות חיבור חזק יותר עם הטבע וסביבתו. ככל שילדים יהיו יותר במגע ישיר עם עולם הטבע שבחוץ, כך הם יפתחו את הרצון להגן על סביבתם.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter