השנה חוגגים סוכות בסימן אקולוגיה (כי אין יותר אפשרות אחרת…)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החגים (עם כל השמחה שבהם) יכולים להיות גם זמנים שבהם הרגלי הצריכה שלנו גדלים, כמות הזבל בהתאם והיום יותר מתמיד, אנחנו חייבים לשים לכך תשומת לב! אקט חינוכי נהדר, יכול להיות בניית סוכה אקולוגית בביתכם ביחד עם המשפחה ובכך לתרום למצב הסביבה (או לפחות לא להזיק למצב) ודרך מצויינת לחנך את הילדים שלנו על שימוש חוזר, יצירתי ובעיקר שומר על הסביבה.

בניית הסוכה היא הזדמנות מצוינת להדגים לילדים ולמשפחה מספר עקרונות חיים אקולוגיים, המנצלים משאבים קיימים בחוכמה. מסגרת הסוכה היא אלמנט חשוב מאוד, והיא זאת שתייצב את כל החלקים ותעזור להם לעמוד לאורך כל החג. כדי לשמור על עקרונות אקולוגיים מומלץ לבנות את המסגרת מלוחות עץ ולא מפרופילי מתכת מוכנים, השימוש בעץ הוא קל ונוח ובסוף החג ניתן לעשות שימוש חוזר בלוחות או לשלוח אותם למחזור. במיוחד בשביל זה, ריכזנו עבורכם 5 המלצות סופר אקולוגיות לשדרוג הסוכה הפרטית שלכם. 

1 - מחיצת טלאים מבדים ישנים

באופציה הזאת נעשה שימוש בכל הבדים הישנים שיש לכם בבית: שאריות של סדינים, בגדים ישנים ואפילו סמרטוטים.

הוראות הכנה :

נחתוך את פיסות הבד לריבועים בגודל אחיד ונתפור אותם יחד ליצירת משטח בגודל המחיצה הרצויה. היתרון הגדול בשיטה זאת הוא שאתם יכולים לשמור את המחיצה לשנה הבאה ואפילו להגדיל או להקטין אותה בהתאם לצורך.

2 - מחיצת בקבוקי פלסטיק

איפה ניתן להשיג?

את הבקבוקים תוכלו להשיג בפח המיחזור הקרוב לביתכם, בתנאי שתדאגו למחזר הכל בסיום החג. 

הוראות הכנה :

מחברים את הבקבוקים אחד לשני בעזרת חוט דייג עבה, ליצירת שרשרת ארוכה. את קצוות השרשראות מחברים למסגרת הסוכה בחלקה העליון והתחתון בצמוד אחד לשני.

3 - יריעות במבוק ארוגות

איפה ניתן להשיג?

ניתן לקנות את היריעות חתוכות לפי המידה הדרושה ולאחר החג להשתמש בהם ברחבי הבית. בנוסף, הבמבוק הוא צמח בעל יכולת צמיחה והתחדשות מהירה במיוחד ולכן שימוש בו אינו פוגע ביערות ובגידולים טבעיים

הוראות הכנה :

להעמיד את היריעה וליצור בעזרתה מסגרת, כמו קירות, שתוחמים את הסוכה ולחזק בעזרת חוט דייג עבה במיוחד, או בעזרת אזיקונים.

4 - קרטונים צבועים

איפה ניתן להשיג?

מומלץ לנצל את ההזדמנות לפעילות אקולוגית עם הילדים וללכת לסיבוב בסופר העירוני ולאסוף יחדיו קרטונים ישנים. בסוף החג ניתן לפרק את התצוגה שנוצרה ולקחת אותה למחזור בפח הקרטונים הקרוב.

הוראות הכנה:

מחברים מספר לוחות קרטון ליצירת משטח בגודל מתאים ואותו לחבר למסגרת המוכנה בצורה חזקה ובטוחה. את הקרטון ניתן לצבוע בצבע לבן לקבלת מראה אחיד. קירות הקרטון הלבנים הם הזדמנות נהדרת לתת לילדים הקטנים לבטא את עצמם בעזרת מבחר גדול של צבעי מים או עיפרון. היתרון הגדול הוא שבשיטה זאת קישוטי הסוכה נמצאים ישירות על המחיצות ולילדים יש הזדמנות חד פעמית לקשקש בצורה חופשית. 

5 - קישוטים ממוחזרים

איפה ניתן להשיג?

גם במקרה הזה הדגש הוא על חומרים הניתנים למחזור בקלות כמו ניירות שונים, עיתונים, גלילי קרטון, ניירות ממוחזרים ושאריות קרטונים מהשלב ה- 4.

הוראות הכנה:

השלב הזה הוא של הילדים, פה הם יכולים להביע בחופשיות את היצירתיות שלכם ולהכין שרשראות צבעוניות, דוגמאות של רימונים ואפילו סתם ציורים ופרחים. תהליך הקישוט יכול להיות הזדמנות חינוכית להסביר לילדים על מקורות הנייר, אופן יצירתו ועל החשיבות הגדולה של מיחזור נייר כדי לשמור על הסביבה.

זה לא משנה אם אתם בונים סוכה מאפס או משתמשים באחת קיימת, כל אחד יכול למצוא דרך לשלב עקרונות אקולוגיים בסוכה שלו, אל תשכחו שלשמור על הסביבה זאת גם מצווה!

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים שעשויים לעניין אותך

מטיילים אקולוגיה – זה בידיים שלכם!

נושא הקיימות ואיכות הסביבה הוא נושא בעייתי כרגע בכל מקום בעולם! כמעט בכל מדינה שאליה ניתן להגיע היום, ישנה התמודדות רצינית עם

6 משחקים ירוקים לכל המשפחה!

6 משחקים ירוקים לכל המשפחה!

אז אחרי שנהנתם בים או בבריכה וטיילתם במקומות חדשים או ישנים, אכלתם ושתיתם וראיתם את כל הסרטים שהמלצנו לכם עליהם, הגיע הזמן

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!