הרפורמה בחינוך כאן!

הרפורמה בחינוך כאן!

הרפורמה בחינוך כאן וזה אחד הדברים הכי מרגשים שקרו במשרד החינוך בשנים האחרונות! שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, חותמת מהלך היסטורי ומזניקה את מערכת החינוך קדימה: לראשונה, כל שנה בתי הספר, הרשויות והמועצות יקבלו כ- 2.4 מיליארד ₪ תקציב גמיש!

המטרה: לדייק את המענים החינוכיים לכל תלמידה ותלמיד ולהגדיל את האפקטיביות הבית ספרית המשמעות: יותר תקציבים לטיפול רגשי, יותר תקציבים לתגבור לימודי והעשרה ויותר תקציבים לתלמידים מרקע מוחלש!

אם עוד לא הבנתם בדיוק מה זה אומר, אנחנו כאן כדי לעשות סדר בעניינים!

למי מכם שעדיין לא שמע או הבין את משמעות הרפורמה כהלכה, מדובר בשינוי של ממש בצורה שבה מנהלי ומנהלות בתי הספר יכולים לדייק את המענים החינוכיים לכל תלמידה ותלמיד ולהגדיל את האפקטיביות הבית ספרית.

בהתאם לתכנית, החל משנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) יקבלו לראשונה בתי הספר והרשויות המקומיות כ- 2.4 מיליארד ₪ תקציב גמיש, שינוהל על ידם באופן עצמאי. התקציב יוקצה מדי שנה, באופן דיפרנציאלי, בהתאם למדד הטיפוח של כל בית ספר ולמספר התלמידים הלומדים בו, כאשר התקציב לרשויות יוקצה להן על פי אשכול הלמ"ס שלהן ומספר התלמידים הגרים ביישוב.

התכנית מהווה מהלך חינוכי ראשון מסוגו, שכן לראשונה, משרד החינוך מצמצם את סמכויותיו לטובת העברתם אל בתי הספר ואל הרשויות. אלה יחליטו אילו מענים מדויקים יש לתת לתלמידים, ואף לרכוש אותם באופן עצמאי. הם יוכלו לקדם באופן עצמאי יוזמות חינוכיות ולרכוש שירותי חינוך מעבר לאלה שיינתנו להם על ידי המשרד. מתכונת עבודה חדשה זו תעצים את היכולות של בתי הספר והרשויות ותאפשר להם לתת לתלמידים מענים מדויקים ומהירים, בהתאם לצרכים המשתנים שלהם. היא תגדיל את האפקטיביות הבית ספרית ותעמיק את השותפות עם ההורים ואת מקומם בתוך הקהילה.

כמי שעוסקים ברמה היומיומית מול בתי הספר והרשויות, בחלום חדש מבינים לעומק את משמעות ההחלטה הזו והשינוי שיגיע כפועל יוצא ומברכים על כךמשמעות הדבר היא שהאנשים שחיים את בית הספר הכי טוב יקבלו את המושכות והיכולות לידיים שלהם כך שיכולו להתאים תקציבים רלוונטיים לאתגרים וצרכים אמיתיים הקיימים בבית הספר שלהם.

כלל הנסיבות הללו סוללות את הדרך אל עבר עתיד מרתק במסגרות החינוך בכלל ובבתי הספר בפרט. אנו עדים לרוח חדשה הנושבת במסדרונות המשרדים ובתי הספר. רוח של קידמה, חדשנות ושינוי ואנו מברכים על כך וגאים להיות שותפים לתהליך הזה כבר קרוב לעשור.

בחלום חדש ערים גם לעובדה כי עדיין קיימים אתגרים רבים במגוון משרדי הממשלה וכמובן שבמשרד החינוך הדברים אינם שונים, אך עם זאת, בוחרים להיות צד אקטיבי בעניין, צד המעלה פתרונות לאתגרים וככזה, אנו מזמינים גם אתכם להצטרף למהפכה שכבר התחילה במערכות החינוך ברחבי העולם ובמערכת החינוך שלנו ממש בימים אלו.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter