יזמות ניהולית וגיוס משאבים לבתי ספר

טיפים יזמות ניהולית וגיוס משאבים לבתי ספר

כיום כולם כבר יודעים שאיש חינוך איכותי, אשר מקדם את הערכים החשובים לקהילת בית הספר שלו, חייב להיות גם יזם! לצד היכולת לנהל ולתכנן כראוי, יש חשיבות גדולה מאוד לגיוס וניהול משאבים. זאת על מנת למצב את בית הספר כפורץ דרך ומוביל בתחומי החדשנות החינוכית. 

חלום חדש כאן על מנת לעזור לכם ליזום ולגייס כספים לטובת פיתוח סביבות למידה חוץ כיתתיות, פרויקטים בתחום החינוך לקיימות וחדשנות פדגוגית. כל מה שצריך זה לשמור איתנו על קשר בקישור הזה.

עשרת הכללים ליזמות ניהולית וגיוס משאבים לבתי ספר:

  1.     תגדירו מי אנחנו ומה מייחד אותנו כארגון?

הצעד הראשון שהמנהל/ת צריכים לעשות הוא לתאר את הארגון ולהגדיר את התקציב הנדרש לפעילות הארגון . כדאי להגדיר שתי מסגרות – אופטימלית ומינימלית – ולחשוב באופן ארוך טווח, ולא רק על השנה הקרובה.

 

  1.     הצעד השני הוא לחשוב לעומק על מקורות המימון האפשריים ולגוון ככל הניתן את המקורות הכספיים . כאן צריכים להיות מקוריים ככל האפשר ולפתוח את הראש לרעיונות חדשים. כדאי לעשות סיעור מוחות עם קהילת בית הספר. 

 

  1.     בניית תכנית עבודה מסודרת, אשר במסגרתה יוגדר מי צריך להיות אחראי על גיוס המשאבים בבית הספר, מספר ואופי המקורות שאליהם פונים: גיוס המונים, תורמים פרטיים, חברות עסקיות, משרדי ממשלה, קרנות ישראליות ובינ"ל ועוד. יש לתעד את הפניות. חשוב מאוד שתערבו כמה שיותר גורמים מקהילת בית הספר (צוות, הנהלה, הורים, תלמידים, מורים) בתהליכי גיוס המשאבים (שקיפות!)

 

  1.     יצירת תכנית אדריכלית-פדגוגית המתארת את כל מרחבי בית הספר כמרחבי למידה מקוריים וחדשניים המבוססים על הפדגוגיה הבית ספרית.

 

  1.     מתגו ושווקו את בית הספרמתגו את בית הספר. המיתוג יאפשר למי שייחשף לזכור אתכם.  הקימו אתר ובלוג. פתחו עמוד פייסבוק. הכינו סרטון ליוטיוב. האינטרנט הוא מנוע ומנוף שיווקי עצמתי ואפקטיבי. נצלו את האפשרויות הבלתי נדלות הקיימות בו. 

 

  1.     עוד דרך טובה מאוד לחשוב על מקורות מימון חדשים היא לחקור מה עושים ארגונים דומים בארץ ובעולם. שווה פשוט לכתוב אליהם מייל או להרים טלפון. אנשים שמחים לעזור, לא תאמינו כמה רעיונות טובים אפשר לקבל (ולא רק בתחום הגיוס).

 

  1.     תלמדו איך לדבר עם אנשים על כסף – דעו כמה כסף אתם מגייסים, בקשו סכום אחד ואל תסטו ממנו. אם אתם מבקשים אלף ש"ח או 100,000 ש"ח,  העיקר שתנקבו בסכום מוגדר ובהחלטיות. דעו להסביר בפשטות מה תעשו בכסף, תשאלו את האדם שפגשתם (תורם או לא), אם יש מישהו נוסף שהוא ממליץ לפנות אליו. אם זה אפשרי, בקשו שהוא יערוך ביניכם הכרות או יחבר ביניכם במייל משותף.

 

  1.     תסדירו היבטים בירוקרטיים לגיוס הכספים ובדקו את חוזר המנכ"ל בנושא.

 

  1.     נצלו קרנות של המדינה ועיזבונות, התמודדו על מכרזים וקולות קוראים. היערכו לקראת המכרז באופן מקצועי ויסודי. תמיד בדקו את בעלי העניין הנוספים לכספים\מטרות של המכרזים ורתמו אותם לתהליך של שיתוף פעולה.


10.      שמרו על קשר עם חלום חדש על מנת לקבל עדכונים לגבי קולות קוראים ומכרזים רלוונטיים וכמו כן, עזרה בכתיבה והגשת המסמכים הדרושים. גיוס כספי מחייב השקעת מאמץ.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter