בית הספר פאניידן, בית ספר אקולוגי מיוחד

בית הספר פאניידן

תאילנד. ולא, לא רק לבטן גב… אז ברגע שאנו שומעים את המילה תאילנד אנחנו ישר חושבים על חופי ים מרהיבים, מסאז'ים מפנקים ושייקים של  פירות אקזוטיים. אבל הפעם רצינו להכיר לכם בית ספר אקולוגי מיוחד במינו אשר נמצא בצ'יאנג מיי –תאילנד. בית הספר פאניידן (Panyaden)  שם לעצמו מטרה להיות בית ספר עם טביעת רגל אקולוגית נמוכה במיוחד ולכן כל המבנים שנבנו  בבית הספר הם מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה כדוגמת חימר ואדמה, אבנים ובעיקר במבוק.

שיטות הבנייה המסורתיות של אדמה נגוחה (rammed earth) בונות את קירות החללים כשאת הגגות בנו מבמבוקים והתוצאה לא פחות ממדהימה! אין צורך במזגנים בכיתות בגלל יכולת הבידוד הגבוהה של החומרים הטבעיים מה שגורם להפחתה משמעותית בצריכת החשמל בבית הספר. הגישה החינוכית (אקו – פדגוגית) מבוססת על עקרונות המיינדפולנס הסביבתי, מה שתרם ליצירת תודעה ירוקה בקרב התלמידים ומכאן לאורח חיים רגוע יותר, שליו, בריא וכזה המאפשר למידה נכונה בסביבה טבעית ונעימה. תאילנד אמנם נחשבת בעיני רבים למדינת עולם שלישי, אך דוגמאות כמו בית הספר פאניידן מוכיחות שבכל מקום בעולם פועלים היום במלוא המרץ על מנת לחנך את דורות העתיד בנושאי הסביבה והקיימות.

Panyaden International School

 מוזמנים להכנס ולהתרשם מהתוצאות המרשימות של בית הספר כאן : www.panyaden.ac.th

אז בפעם הבאה שתהיו בתאילנד, לא לשכוח לקפוץ לבקר בפאניידן!  

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.