בחסות הקורונה והבידודים הביתיים, נהפכו הגנים הנודדים לצורת החינוך המדוברת ביותר בישראל!

forest schools kids
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יותר ויותר אנו שומעים אודות גני היער. התנועה החדשה ישנה הזו, תופסת תאוצה בכל רחבי העולם כשגם בישראל יש מי שלא נשאר מאחור ודואג להטמיע את המונח גן יער חזק בתודעה הציבורית. אבל מה זה באמת גן יער? מאיפה הגיע המודל הזה והאם הוא באמת נותן פתרון אמיתי למשבר הנוכחי?

איתן חסיד, שמוביל זה כארבע שנים את גן היער בעמק הצבאים בירושלים, הוא אחת מדמויות המפתח של חינוך החוץ בארץ. הגן שלו מונה 28 ילדים בני 3–6, ופועל כגן עירייה ציבורי. הגן יוצא לשטח ארבעה ימים בשבוע.

חסיד (35), שלמד חינוך אנתרופוסופי והיה גם מחנך כיתה בבית ספר יסודי בנווה אילן, נכנס לתחום ב־2015. "פנתה אליי קבוצה של הורים בחינוך ביתי בבקשה לעשות יום בטבע אחת לשבוע לילדים שלהם", הוא מספר. עד מהרה, נתח ימי החוץ של הגן הלך וגדל, וחסיד קיבל פנייה מקבוצת הורים נוספת, שגובתה במנהל החינוך העירוני, להקים גן יער. כיום הוא כבר מעביר קורסים והשתלמויות בחינוך טבעי ולמידת חוץ, אבל בימים עדיין אפשר למצוא אותו בשטח, מלווה בשני אנשי צוות — כן, בדיוק כמו הסטנדרט בגני עירייה.

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים שעשויים לעניין אותך

לימודי חוץ

הזמן לחינוך חוץ הוא עכשיו!

הדרכות איכותיות לצוותי הוראה בכל הנוגע ללימודי חוץ, הן דבר שלא פשוט למצוא בימינו. אז עשינו בשבילכם את העבודה, ומצאנו לכם הכשרת

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!