בחסות הקורונה והבידודים הביתיים, נהפכו הגנים הנודדים לצורת החינוך המדוברת ביותר בישראל!

forest schools kids

יותר ויותר אנו שומעים אודות גני היער. התנועה החדשה ישנה הזו, תופסת תאוצה בכל רחבי העולם כשגם בישראל יש מי שלא נשאר מאחור ודואג להטמיע את המונח גן יער חזק בתודעה הציבורית. אבל מה זה באמת גן יער? מאיפה הגיע המודל הזה והאם הוא באמת נותן פתרון אמיתי למשבר הנוכחי?

איתן חסיד, שמוביל זה כארבע שנים את גן היער בעמק הצבאים בירושלים, הוא אחת מדמויות המפתח של חינוך החוץ בארץ. הגן שלו מונה 28 ילדים בני 3–6, ופועל כגן עירייה ציבורי. הגן יוצא לשטח ארבעה ימים בשבוע.

חסיד (35), שלמד חינוך אנתרופוסופי והיה גם מחנך כיתה בבית ספר יסודי בנווה אילן, נכנס לתחום ב־2015. "פנתה אליי קבוצה של הורים בחינוך ביתי בבקשה לעשות יום בטבע אחת לשבוע לילדים שלהם", הוא מספר. עד מהרה, נתח ימי החוץ של הגן הלך וגדל, וחסיד קיבל פנייה מקבוצת הורים נוספת, שגובתה במנהל החינוך העירוני, להקים גן יער. כיום הוא כבר מעביר קורסים והשתלמויות בחינוך טבעי ולמידת חוץ, אבל בימים עדיין אפשר למצוא אותו בשטח, מלווה בשני אנשי צוות — כן, בדיוק כמו הסטנדרט בגני עירייה.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.