פרויקט השתלבות והכלה- הצלחה או כישלון?

תלמידים בבית ספר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחודש פברואר 2018 אושר התיקון לחוק החינוך המיוחד מתוך ההשקפה כי תלמידים עם צרכים מיוחדים שווי זכויות לכלל התלמידים במערכת החינוך, וכי יש להימנע מהדרתם ממסגרות החינוך הכלליות והפנייתם למסגרת חינוך נפרדת. כפועל יוצא, משרד החינוך הקצה משאבים להכלה ולשילוב תלמידים במוסדות החינוך ולמתן מענה לתלמידים בעלי אתגרים וקשיים.

חצי שנה לאחר תיקון חוק החינוך המיוחד, המורים וההורים מתוסכלים מהיעדר כלים לשילוב, תקציבים מוגבלים והליך מיון בעייתי – שפוגעים בכלל התלמידים. החל באלימות גוברת, שילוב לא נכון של תלמידים ואי התאמתם לכיתות מתאימות, חוסר הדרכה של מורים לסיטואציה החדשה ועוד קשיים כאלו ואחרים, הביאו את המצב לכדי כך שמנהלים מרחבי הארץ, יחד עם המורים, הגננות וההורים של ילדי החינוך המיוחד טוענים שבמתכונתו הנוכחית – השילוב נכשל. הגדיל לעשות פורום ועדי ההורים היישובי והודיע על שביתת מחאה בת שעה , רגע לפני שהם נוקטים בצעדים חריפים יותר שמטרתם לעצור את הטמעת התיקון לחוק בכל הארץ.

כל הפרטים על כך בכתבה שפורסמה "המקום" וכוללת בתוכה כמה ראיונות עם מנהלים ומורים שמעלים תמונה מדאיגה בנושא.
מוזמנים לקרוא את הכתבה כאן

נשמח לשמוע מכם

מנהלי ומורי בתי ספר שהשתתפו בפרויקט, האם חוויתם אותו כהצלחה?
האם היו לכם סיפורים מעניינים או הצעות לשיפור הפרויקט?
כחלק מהעבודה שלנו, ביצענו כמה פרויקטים עם תקציב הכלה ונשמח להבין איך ניתן לשפר את החוויה שלכם ובעיקר והכי חשוב, של התלמידים.

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים שעשויים לעניין אותך

לימודי חוץ

הזמן לחינוך חוץ הוא עכשיו!

הדרכות איכותיות לצוותי הוראה בכל הנוגע ללימודי חוץ, הן דבר שלא פשוט למצוא בימינו. אז עשינו בשבילכם את העבודה, ומצאנו לכם הכשרת

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!