אלרגיות ומחלות חורף? למידה בחוץ עשויה להיות הפתרון!

אלרגיות ומחלות חורף

ככל שחודשי החורף מתקרבים, תלמידים ומורים רבים מתחילים לסבול ממגוון אלרגיות חורף. נזלת, שיעולים, עיניים מגרדות והתעטשות הם כולם תסמינים שכיחים שיכולים להקשות על התלמידים להתמקד בכיתה ועל המורים ללמד ביעילות. אבל מה אם היה פתרון שיכול לא רק להקל על התסמינים הללו, אלא גם לשפר את חווית הלמידה עבור התלמידים? למידה בחוץ עשויה להיות התשובה.

מחקרים הראו שלשהיה ולמידה במרחבים חוץ כיתתיים יכולים להוות השפעה חיובית על הבריאות הפיזית והנפשית. מחקר אחד, שפורסם ב-"International Journal of Environmental Research and Public Health", מצא כי בילוי בטבע יכול להפחית תסמינים של דיכאון וחרדה ובנוסף, חשיפה לסביבות טבעיות יכולה גם להפחית תסמינים של אלרגיות ואסטמה.

אבל איך בתי ספר יכולים לשלב למידה בחוץ כשמזג האוויר קר וגשום?

ישנן מספר דרכים לאפשר למידה בחוץ במהלך חודשי החורף, למרות הטמפרטורות הקרירות ורמות האור הנמוכות יותר. אחד הפתרונות הוא קיום שיעורים בחללי חוץ מקורים כמו חממה או כיתת חוץ עם גג. אפשרות נוספת היא לקיים שיעורים על שבילי טבע ולשלב פעילויות פנימיות שמתחברות לחיק הטבע, כמו צפרות או יצירת יומן טבע.

גינה ובוסתן לימודיים
הגינה והבוסתן הלימודיים של חלום חדש
מרחבי למידה חוץ כיתתיים
החממה הלימודית של חלום חדש

נקודה חשובה נוספת היא שלמידה בחוץ בחורף יכולה גם לספק יתרונות בריאותיים, כגון הפחתת החשיפה לחיידקים בתוך הכיתות הרגילות. על פי מאמר מ- Schoolhouse-daycare.co.uk, ילדים יכולים להימנע מחשיפה מוגברת של חיידקים ווירוסים בתוך הכיתות על ידי משחק ולמידה בחוץ באוויר צח, מה שיכול להיות חשוב במיוחד בחורף כאשר וירוסים וחיידקים נפוצים יותר, כך שלמעשה זה יכול לעזור לשמור על בריאות הילדים והמורים בתקופה זו של השנה.

שילוב למידה במרחבי חוץ לא רק יכול להפחית את תסמיני האלרגיה בחורף, אלא זה יכול גם לשפר את חווית הלמידה הכוללת של התלמידים. אז בחורף הנוכחי, במקום לסגור את החלונות ולהגביר את החום, שקלו לקחת את הכיתה שלכם החוצה, ולגלות את היתרונות של למידה בחוץ בחורף.

רוצים לדעת יותר על מרחבי הלמידה החוץ כיתתיים שלנו?

מקורות מידע:
"Nature Contact and Mental Health in Children and Adolescents: A Systematic Review of the Effects of Different Contact Characteristics" published in the International Journal of Environmental Research and Public Health.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter