'נטור-סקולן': אז איך זה נראה במציאות?

בעקבות היוזמה המבורכת של משרד החינוך להענקת 500,000 ₪ לפיתוח מרחבי למידה חוץ כיתתיים, החלטנו הפעם בפינת חלומות מתגשמים , לתת את הבמה לאחד ממוסדות החינוך המובילים בעולם היום בחינוך לקיימות וסביבה- בית הספר naturskolan ('נטור-סקולן') שנמצא בעיירה lund ('לונד') שבשוודיה.

לאחר מחקרים רבים ופיתוח של שנים, בבית הספר השוודי הגיעו למסקנה כי הלמידה המוכרת לנו כיום (מערכי שיעור של 45 דקות בתוך כיתה), לא נותנים מענה אמיתי לכלל תלמידי הכיתה.

לאחר שניסו במשך שנים להבין את הסוגייה הזו- עלה כי הגורם בעל השינוי הגדול ביותר ללמידה, מוטיבציה,שימחת חיים וסקרנות קרה רק כאשר הם הוציאו את התלמידים מחוץ לקירות הכיתה הרגילה וביחד איתם תכננו פרויקטים סביבתיים שונים כשגולת הכותרת היא מרחבי הלמידה החוץ כיתתיים.

לאחר שעשו זאת, ערכו מחקר נוסף ובו בדקו היבטים שונים כמו- סקרנות טבעית, מוטיבציה ללמוד, הבעת עניין אמיתי בנלמד ושביעות רצון כללית מבית הספר- וגילו כי אותם תלמידים שבאותם נושאים התקשו או לא הביעו עניין כלל- לפתע פרחו, הצטיינו בלימודים וגילו מעורבות הן בכיתה והן בחיי החברה שבתוך המסגרת הבית ספרית.

בית הספר Naturskolan כיום משמש מודל להשראה בקנה מידה בינלאומי בכל מה שקשור בחינוך לקיימות וכבר היום נשלחות משלחות ממדינות שונות על מנת ללמוד את השאלה הגדולה ביותר שמשרדי החינוך ברחבי העולם נתקלים בה- איך גורמים לתלמידים להפיק את המקסימום מעצמם במסגרות החינוך השונות- לנו נראה שב Naturskolan מצאו את הנוסחה(;

מצורף כאן מסמך וידיאו תיעודי מרתק אודות בית הספר והאג'נדה החינוכית שלו- מומלץ בחום! לקחת פסק זמן מהחיים ולהקדיש מספר דקות על מנת להבין איך גם אצלכם ניתן להשיג תוצאות דומות.

תהנו!

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter