מרחבים חינוכיים ביופיליים

תכנון והקמת מרחבים חינוכיים, ביופיליים – מה זה בעצם אומר ? זה אומר, לתכנן ולהקים מרחבים חינוכיים ברי קיימא. נשמע כמו משהו אשר צריך להתקיים בכל בית ספר, הלא כך ?​

ארגון חלום חדש מעצב ומקים מרחבים חינוכיים, חוץ כיתתיים בהיבט אקולוגי. זה אומר שאנחנו מתבוננים על שטח של מוסד חינוכי או מרחב עם אוריינטציה חינוכית, קהילתית ומתכננים אותו בצורה בה המרחב ישלב אלמנטים חינוכיים, ברי קיימא. מרחב זה מעודד התפתחות רב תכליתית של התלמידים ועונה על צרכיי תכניות הלימוד השונות. ואת כל זה התלמידים עושים בעצמם!!

חלום חדש מעצבים ומקימים מרחבים חינוכיים ביופיליים בשלושה מסלולים :

1. מרחבי יער המעודדים משחק, התפתחות מוטורית, דמיון ויצירתיות.

2. מרחבים חינוכיים ירוקים, חוץ כיתתיים, העונים על צורכי תכנית הלימודים בשילוב תכנים ומתודות.

3. שילוב של השניים.

מרחב חינוכי ביופילי – מחקרים רבים מראים שמרחבים טבעיים והצורה בה הם מנוהלים יכולים להיות בעלות השפעה חיובית על ההתנהגות, העמדות וההישגים של ילדים. בנוסף, ילדים, בכל המקרים, מעדיפים סביבות טבעיות על סביבות בנויות. מחקרים נוספים מצביעים על השפעות חיוביות של המרחב הטבעי על בריאות, ריכוז, שלווה ויצירתיות.

ייחודיות הארגון היא ההתאמה האישית לגוף המבקש ושילוב בין למידה משמעותית, התנסות מעשית ובניית אלמנטים מעולם הקיימות אשר נשארים בארגון בו מתקיימת התכנית. הדגש כמובן בעשייה הוא על שיתוף פעולה מלא עם הקהילה. בשנים האחרונות פעלנו יחד עם רשתות בתי ספר דוגמת אורט ועמל, גופים ציבוריים וממשלתיים כמו חברת חשמל, המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך, רשות הטבע והגנים. ארגונים רבים ממגזר העמותות והמגזר העסקי דוגמת רוח טובה, ציונות 2000, טבע, אסם, שטראוס ועוד.

נשמח להבין את צורככם ויחד להרכיב תכנית המותאמת בדיוק עבורכם. 

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.