חשיבה חיובית לילדים חיוביים – איך מחשבה שלילית משפיעה על בריאות ילדינו?

תחשוב חיובי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לכולנו יש קול פנימי שמכווין אותנו באופן בו אנחנו פועלים ומדברים. לקול הפנימי הזה יש גם צד שלילי, בעיקר אצל תלמידינו חסרי הניסיון שחווים סיטואציות בחיים עם הרבה יותר ספקות וחששות.

חשבו על מספר הפעמים שתלמידים שומעים את המילה "לא" או חווים אנרגיה שלילית בבית או בכיתה – החשיפה הזאת לשליליות "נדבקת" ועלולה להעצים את האופן השלילי שהילד חווה את העולם.

לדוגמה, ילד שחווה חיי חברה לא מלאים, סופג ביקורת שלילית מההורים והסביבה כנראה גם יחווה רצף של כישלונות לימודיים וביקורות מהמורות. בשליליות כל האספקטים בחיים קשורים – חיי חברה מדביקים חיי משפחה שמדביקים את ההצלחות או הכישלונות הלימודיים. השליליות מדבקת אבל למזלנו גם החיוביות.

בעוד ששליליות היא חלק טבעי מתהליך החשיבה שלנו, להורים, מדריכים, מורים וכל אדם בחייו של הילד יכולה להיות השפעה על איזון השליליות והחיוביות.

אל דאגה, חשיבה חיובית לא מחייבת את התלמידים לחייך חיוך מאוזן לאוזן כל היום כל יום או לראות את חצי הכוס המלאה גם בשעה שהם נמצאים בעת משבר או מצוקה. לכל רגש יש מקום אבל השאלה היא המינון. חשיבה חיובית מאפשרת לספק לילד מקום בטוח, אמונה ביכולותיו ובהתמודדות עם מצבים משתנים ומורכבים.

החכמה היא לדעת להסתכל על חצי הכוס המלאה בכל סיטואציה ולהבין שאירועים שונים שקורים לנו בחיים, נתונים לפרשנות שלנו ובמידה ונחליט להסתכל על חצי הכוס המלאה- הרגשתנו בנושא תשתנה מה יכול לגרום למציאות שלנו להשתנות בהתאם.

אנו מצרפים כאן סרטון אנימציה קצר שמסביר בצורה יפה את הנושא.
מזמינים אתכם להציג אותו לתלמידים שלכם ולפתוח בדיון בנושא ולשמוע את עמדת התלמידים בעניין.

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים שעשויים לעניין אותך

לימודי חוץ

הזמן לחינוך חוץ הוא עכשיו!

הדרכות איכותיות לצוותי הוראה בכל הנוגע ללימודי חוץ, הן דבר שלא פשוט למצוא בימינו. אז עשינו בשבילכם את העבודה, ומצאנו לכם הכשרת

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!