fbpx

התהליך המלא של הקמת תוצר חדש אצלנו בחלום חדש

Picture-Page_1500px_process-new-product
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

כידוע לכם, אנו בחלום חדש דואגים לשכלל את מגוון התוצרים שלנו אחת לכמה חודשים ובדרך כלל אנו משחררים לאוויר העולם תוצר חדש (ולעיתים אף יותר) בכל שנה. האחראי בחלום חדש על תהליך פיתוח מוצרים הוא סמנכ"ל התפעול יואב נהרי, מייסד שותף בחלום חדש ולמעשה האדם שאחראי על כלל מערכי התפעול של הארגון.

"למעשה, כשאני ניגש לתכנון של תוצרים חדשים אני שם לב שבמקרים רבים, מדובר בשילוב של רעיונות מהעבר, בדיקה של השוק הקיים והשראה ממתקנים שאני רואה בארץ ובעולם. חלק חשוב בפיתוח מתקנים חדשים הוא הרצון לבחון גבולות חדשים וליצור דברים מקוריים, יוצאי דופן, אשר ישרתו את המטרה ויתאימו לקהל היעד. אני בודק דוגמאות לדברים כאלה ואז אני חושב איך ניתן לחבר את זה לכדי דבר אחד. למשל, אני רואה נינג'ה ישראל ואז אני חושב על איך אני יכול להתאים את זה למתקנים מותאמים לשימוש בבתי ספר או במרחבים ציבוריים שונים. אחרי שיש החלטה על תוצר לפיתוח, אני מייצר סקיצה ראשונית לעבודה ובהמשך התהליך הסקיצה מקבלת את הגרסה הסופית שלה, לקראת ייצור. אנחנו עושים ניסויים בסדנה לכלל התוצרים שלנו לפני שאנחנו מוציאים אותם לאותן חצרות ומרחבים. במידה ואנו רואים שיש משהו שפחות עובד או מסתדר אנחנו מכניסים שוב לסדנה ובוחנים את זה שוב."
יואב נהרי
יואב נהרי
סמנכ"ל תפעול - ממייסדי חלום חדש

מה שמוביל את הארגון בבחירת התוצרים החדשים ופיתוחם, הוא המיקוד של חלום חדש בתכנון ופיתוח מרחבים טבעיים, אשר נותנים מענה לתחומי הקיימות, תוך שיתוף הקהילה איתה אנו פועלים. מרחבים אלו מקרבים את המשתמשים בהם לטבע, למגוון הביולוגי, לאקולוגיה, אחד לשניה ויוצרים שינוי תודעתי בנושא קיימות. ניקח לדוגמא את הנושא של "גן המשחקים הטבעי" – בשנה האחרונה גן המשחקים הטבעי מקבל במה ונוכחות בישראל, לאור הוצאת חוברת מרשימה ומקיפה בנושא, ע"י משרד החינוך ולאור כך שיש צורך באלטרנטיבה לגני משחקים מלאכותיים ולעיתים משעממים, העשויים מפלסטיק בעיקר. אז איך אנחנו בחלום חדש, יכולים לקדם גני משחקים אשר נותנים מענה לסביבה טבעית, המבוססת על עקרונות הקיימות ומתבצעת בשיתוף התלמידים\קהילה?

כאשר מפתחים שטחים ציבוריים פתוחים, גני משחקים טבעיים ומרחבי למידה חוץ כיתתיים צריכים לתת דגש על כמה עקרונות חשובים: הפעלת כל החושים, שינוי ואבולוציה, בר-קיימא, סיכונים מחושבים, שיתוף הקהילה, חומרים טבעיים, טווח גילאים רחב, מגוון סוגי משחק, צלילים, ריחות, טקסטורות וטופוגרפיות משתנות. אנחנו בחלום חדש, צריכים לתת את הדעת על כל אלה ולוודא שאנחנו, בשיתוף צמוד של הקהילה, יוצרים מציאות חדשה בישראל! מציאות אשר מקרבת את כולנו לטבע ויוצרת תנועה פנימית אצל כל אחד ואחת מאיתנו. רק ככה, באופן חוויתי ואותנטי, נוכל ליצור שינוי תודעתי ולהטמיע חינוך לקיימות הלכה למעשה!

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים שעשויים לעניין אותך

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!

סגירת תפריט