"חוות אנרגיה מתחדשת" – איך בכלל הגיע הרעיון להקים אותה?

הסיפור של הפרויקט הזה הוא מעניין ופורץ דרך. קודם כל, מכיוון שאין כזה תוצר בשום מקום אחר!המצאה מקורית של חלום חדש.

המשימה של חלום חדש היא לייצר סביבות למידה טבעיות בחצרות בית הספר, אשר מקרבות את התלמידים למרחב הטבעי ועוזרת למורה לקבל תשתית ראויה אשר בה ניתן ללמד, מגוון תכנים רחב כחלק מתכנית הלימודים של משרד החינוך. כיום, נושא האקלים הוא נושא חשוב ומרכזי בשיח הסביבתי בארץ ובעולם וחוות האנרגיה המתחדשת, בין היתר מאפשרת לעסוק בנושא האקלים באופן יצירתי וחדשני.  

חוות האנרגיה המתחדשת של חלום חדש פותחה צעד אחר צעד, תוך שלבי התנסות ולמידה, על מנת לייצר אלמנט בחצר הלימודים אשר משלב בין אנרגיות מתחדשות (סולארי והידרו-אלקטרי) למערך אקולוגי (בריכה אקולוגית) ונותן מענה למגוון רחב של תוכן לימודי. חוות אנרגיה מתחדשת, הינה מערכת אשר ניתן ללמוד בעזרתה מגוון תחומי דעת: ביולוגיה, סביבה, אלקטרוניקה וחשמל, אנגלית, אומנות, פיזיקה ועוד.

פיתוח המוצר נעשה בקפדנות ובשדרוגים רבים, על מנת שיעבוד כראוי וייתן מענה ללמידה משמעותית מחוץ לכיתה. חוות האנרגיה מורכבת ממערכת סולארית עצמאית (off the grid) אשר בה מגוון מרכיבים (פאנל סולארי, בקר טעינה, טיימר, מצבר, משאבה, מצוף) הפועלים על מתח נמוך של 12 וולט. כמו כן, גלגל מים גדול מוצב על גבי בריכה אקולוגית ובה צמחי מים ודגי גמבוזיה, לשמירה על מערכת אקולוגית. כל אלו יחד, מייצרים אלמנט מיוחד במינו, אשר לו נראות גבוהה במיוחד, המקושרת עם עולם הסביבה והטבע. מבחינה טכנית זוהי משימה לא פשוטה בכלל, אשר מצריכה התחשבות בהרבה פרמטרים של מערכת חשמלית מורכבת ושונה (מאוד) מהרגיל. על מנת לגבש את הרעיון, היה צורך בצוות היגוי המשלב אנשי תוכן פדגוגי, אנשי ביצוע, מתכננים ומעצבים.

אנו גאים בעובדה שכיום ישנם כ-15 חוות אנרגיה מתחדשות במגוון בתי ספר ברחבי הארץ. המוצר עבר שדרוג משמעותי לאחרונה והוא מוכן להשקה מחודשת! פרטים נוספים בקרוב…

"חוות האנרגיה המתחדשת הממוקמת בחצר בית הספר, מאפשרת הזדמנות מיוחדת ללמידה חוץ כיתתית בתחומים רבים בה הילדים לומדים מתוך סקרנות, עניין וחקר. ישנם נושאים רבים בתחום המדעים שניתן ללמוד באמצעותה, לא עוד למידת מדעים בכיתה מול ספר וחוברת אלא באמת למידה חוויתית, מוחשית ומשמעותית. גם בזמן ההפסקה חוות האנרגיה המתחדשת תמיד מוקפת תלמידים אשר נהנים להתבונן בדגים ולהירגע לצלילי המים הזורמים."

(דורית נדלר, מנהלת בי"ס "ניצני המדע" רחובות)

מעוניינים להקים "חוות אנרגיה מתחדשת" ?

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter