fbpx

"חוות אנרגיה מתחדשת" – איך בכלל הגיע הרעיון להקים אותה?

מעיין סולארי - גלגל מים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

הסיפור של הפרויקט הזה הוא מעניין ופורץ דרך. קודם כל, מכיוון שאין כזה תוצר בשום מקום אחר!המצאה מקורית של חלום חדש.

המשימה של חלום חדש היא לייצר סביבות למידה טבעיות בחצרות בית הספר, אשר מקרבות את התלמידים למרחב הטבעי ועוזרת למורה לקבל תשתית ראויה אשר בה ניתן ללמד, מגוון תכנים רחב כחלק מתכנית הלימודים של משרד החינוך. כיום, נושא האקלים הוא נושא חשוב ומרכזי בשיח הסביבתי בארץ ובעולם וחוות האנרגיה המתחדשת, בין היתר מאפשרת לעסוק בנושא האקלים באופן יצירתי וחדשני.  

חוות האנרגיה המתחדשת של חלום חדש פותחה צעד אחר צעד, תוך שלבי התנסות ולמידה, על מנת לייצר אלמנט בחצר הלימודים אשר משלב בין אנרגיות מתחדשות (סולארי והידרו-אלקטרי) למערך אקולוגי (בריכה אקולוגית) ונותן מענה למגוון רחב של תוכן לימודי. חוות אנרגיה מתחדשת, הינה מערכת אשר ניתן ללמוד בעזרתה מגוון תחומי דעת: ביולוגיה, סביבה, אלקטרוניקה וחשמל, אנגלית, אומנות, פיזיקה ועוד.

פיתוח המוצר נעשה בקפדנות ובשדרוגים רבים, על מנת שיעבוד כראוי וייתן מענה ללמידה משמעותית מחוץ לכיתה. חוות האנרגיה מורכבת ממערכת סולארית עצמאית (off the grid) אשר בה מגוון מרכיבים (פאנל סולארי, בקר טעינה, טיימר, מצבר, משאבה, מצוף) הפועלים על מתח נמוך של 12 וולט. כמו כן, גלגל מים גדול מוצב על גבי בריכה אקולוגית ובה צמחי מים ודגי גמבוזיה, לשמירה על מערכת אקולוגית. כל אלו יחד, מייצרים אלמנט מיוחד במינו, אשר לו נראות גבוהה במיוחד, המקושרת עם עולם הסביבה והטבע. מבחינה טכנית זוהי משימה לא פשוטה בכלל, אשר מצריכה התחשבות בהרבה פרמטרים של מערכת חשמלית מורכבת ושונה (מאוד) מהרגיל. על מנת לגבש את הרעיון, היה צורך בצוות היגוי המשלב אנשי תוכן פדגוגי, אנשי ביצוע, מתכננים ומעצבים.

אנו גאים בעובדה שכיום ישנם כ-15 חוות אנרגיה מתחדשות במגוון בתי ספר ברחבי הארץ. המוצר עבר שדרוג משמעותי לאחרונה והוא מוכן להשקה מחודשת! פרטים נוספים בקרוב…

"חוות האנרגיה המתחדשת הממוקמת בחצר בית הספר, מאפשרת הזדמנות מיוחדת ללמידה חוץ כיתתית בתחומים רבים בה הילדים לומדים מתוך סקרנות, עניין וחקר. ישנם נושאים רבים בתחום המדעים שניתן ללמוד באמצעותה, לא עוד למידת מדעים בכיתה מול ספר וחוברת אלא באמת למידה חוויתית, מוחשית ומשמעותית. גם בזמן ההפסקה חוות האנרגיה המתחדשת תמיד מוקפת תלמידים אשר נהנים להתבונן בדגים ולהירגע לצלילי המים הזורמים."

(דורית נדלר, מנהלת בי"ס "ניצני המדע" רחובות)

מעוניינים להקים "חוות אנרגיה מתחדשת" ?

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים שעשויים לעניין אותך

מחאת התלמידים מגיעה גם לישראל

תמונה: Ahmad Ghababli/AFP בפעם הקודמת הזכרנו את גרטה טוננברג והשינוי המשמעותי שהיא מובילה בעולם, דרך מחאת הנוער העולמית. אנחנו רוצים לספר לכם

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!

סגירת תפריט