סיפורים מרגשים מהשטח

סיפורים מרגשים מהשטח

צוות המדריכים והמדריכות בחלום חדש, פועלים במלוא המרץ בכל רחבי הארץ. כמו בהרבה דברים טובים, ברגעים הלא מתוכננים קורים ניסים! רצינו לשתף אתכם בכמה סיפורים שפותחים את הלב, הישר מהשטח.

הסיפור של אסף

"אז ככה, הינו בפעילות בבית ספר יסודי בצפון הארץ.מקום קצת קשוח, צוות המורים היו מאצ'ואיסטים אבל בסך הכל אחלה. והילדים, חמודים ממש!!אבל מה!?? על כל שטות הכי קטנה מתחילים מכות!אז באחת הפעמים שהחליטו שוב לריב מכות, כמה ילדים מהקבוצה שהדרכנו רבו עם ילד ג'ינגי חמוד שלא השתתף בפעילות. הפרדתי ביניהם ואמרתי לילד הג'ינגי לחזור לכיתה. הוא המשיך להתהלך הלוך ושוב באטרף, מחכה להזדמנות שלו להכות חזרה, הוא היה שם לבד. הפעילות הייתה בחוץ והוא היה צמוד לבניין בית הספר.זיהיתי הזדמנות שאסור לפספס…ניגשתי אליו ושאלתי אותו: "אתה בסדר?"הוא לא ענה. המשכתי לשאול.לפתע הוא התחיל לדבר ואמר: "הילדים האחרים הם דפוקים ומעצבנים"!"אתה צודק! וזה לא יעזור לך אם גם אתה תהיה דפוק ומעצבן"! אמרתי.הוספתי ואמרתי שאם יצליח לפגוע בהם חזרה ולהכניס להם כמה מכות , אז זה לא יעזור לא להם ולא לו! פתאום הייתה הפוגה, הוא התחיל לבכות…הבין שבאמת אין טעם בעוד מכות.ניגשתי לנחם אותו בחיבוק מלב אל לב… הוא התמסר!זה היה ממש משמעותי בשבילי.."

הסיפור של אביב

"בעבודה שלי בחלום חדש, אני מרגיש שאנחנו נכנסים עמוק למערכות נוקשות וממוסגרות היטב. ממש נוגעים בחלקים בעצמנו שנרדמו. אז אנחנו מגיעים לשם, מלאי רצון טוב ותקווה גדולה. המהפכה השקטה. אני רואה את הילדים, רואה את הלב שלהם רואה את הניצוץ הזה נדלק גם בהם. הם שומעים את מה שאני אומר להם: "יש לכם מקום בעולם הזה"…. " החיים יכולים להיות כיפים ומשמעותיים"…. " אתם ראויים לאהבה"…. בתוך הראש שלהם, בינם לבין עצמם הם חושבים : "מי זה ההזוי הזה"… "מתי הוא התקלח בפעם אחרונה…?"   "אתם אדירים" אני אומר להם, "אני אוהב אתכם ומעריך אתכם". שיתוף מהלב, גם אם הוא כואב, פותח עוד ועוד לבבות. מה עוד יכול לקרות בתכניות האלו? הכל, פשוט הכל.  תודה רבה לכולנו על היכולות המיוחדות, הקשב והרצון להביא את החלום חדש לעולמנו."

הסיפור של מעין

"זהירות! סיפור נעים לפניכם 🙂 בפרויקט שאני עושה במסגרת התייעלות אנרגטית עם תלמידי כיתות ט', יש ילד שעלה מרוסיה לפני בערך חצי שנה, בקושי דובר עברית ומעט אנגלית. במפגש הראשון עשינו היכרות, כל אחד דיבר קצת על עצמו.  שהגעתי אליו ראיתי שהוא עם הראש על השולחן, כאילו  הולך לישון והמורה (שהיא מקסימה ממש) אמרה לי "לא, איתו זה בעייתי הוא לא ממש מבין עברית". הוא באמת לא מבין מילה אבל זה הרגיש לי מוזר ולא נכון. שיעור אחר כך ביקשתי מתלמיד אחר, דובר רוסית, שכל עוד אני בכיתה שישב לידו, יהיה איתו, יתרגם לו וישתף אותו כמה שאפשר. הוא הסכים. אמרתי בפני כל הכיתה שאנחנו משתפים את כל מי שפה ולכן יתרגמו לתלמיד את כל מה שאומר בכיתה מעתה והלאה. שיעור אחרי זה הוא הרים את היד על מנת להשתתף בפעילות-  הוא צייר מפעלים מזהמים כחלק מפעילות והוא עשה את זה מדהים! בהפסקה ראיתי שכל החבר'ה של הכיתה איתו ושבנות יושבות לידו עם הטלפון ומתרגמות כל מה שהן רוצות לומר לו. זהו,  מבחינתי עשיתי שם קיימות!!"

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter