סיפורים מהשטח - הכשרת מורים ללמידה חוץ כיתתית | חלום חדש \

סיפורים מהשטח – הכשרת מורים ללמידה חוץ כיתתית

הטמעת למידה חוץ כיתתית בצוותי הוראה
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

"למדנו רבות מהשתלמות ובעיקר מההתנסות שבבניית מערך השיעור החוץ כיתתי והיציאה החוצה בפרט. אנו שמחות מאוד על ההזדמנות שבחשיפה לפדגוגיה מסוג זה ומשוכנעות שניתן וצריך ללמד כמעט בכל תחום דעת דרך החוץ. תודה רבה לכם!"

ענבל עזרא-מורה ורכזת חברתית, מיכל קופפר- סגנית מנהלת ביה"ס, הדס קניג-מורה

מ.א עמק המעיינות, החלה את שנת הלימודים בהטמעת הלמידה החוץ כיתתית בקרב הצוות הניהולי והמקצועי בבתי הספר ביכורים ודקלים. בחודשים נובמבר עד ינואר קיימנו השתלמות למורות משני בתי הספר יחדיו. בהשתלמות השתתפו מורות משלל המקצועות בבית הספר היסודיים.

יחד חווינו את הכח של הלימוד החווייתי בחוץ: המורות הובילו אחת את השנייה בעיניים עצומות להרגיש, להריח ולטעום צמחים בחצר ודרך כך ללמוד על הצומח בבית הספר וכמובן לפתח אמון וכישורי מנהיגות, תקשורת ושיתוף פעולה. ניתחנו את החוויות שלנו בעזרת הכלים התיאורטיים של הלמידה החוץ כיתתית והמורות הוסיפו המון מהידע והניסיון שלהן. המורות פיתחו מערכי שיעור חוץ-כיתתי, והעבירו את השיעורים לתלמידיהן. חלק מהשיעורים התקיימו ב"גן החושים" שחלום חדש הקימו בבית הספר ביכורים, חלק בבוסתן וחלק בחצר בית הספר. המורות דיווחו על הצלחות מפתיעות בהיענות התלמידים, באיכות הלמידה ובכיף! בצורה זו הן לימדו חשבון, תנ"ך, ביולוגיה, יצירה, עברית ומקצועות נוספים.

כמו כן, השתמשו במרחב הפיזי ובהשתלמות המורים על מנת ליצור 'לימוד רב-תחומי'. במפגש האחרון סקרנו את ההצלחות והתמודדנו עם האתגרים של הלמידה החוץ כיתתית. המסקנה העיקרית הייתה שיש ללמידה החוץ כיתתית כח אדיר להעצים ולהעשיר את הלמידה בבית הספר ועל האתגרים, מאיימים ככל שנראו, ניתן להתגבר בעזרת מערכת קשובה ותומכת. נכון להיום, המורות ממשיכות לשלב למידה חוץ כיתתית עם התלמידים שלהן וחלקן אף הפכו אותם לחלק קבוע מהמערכת השבועית. אנו גאים להיות חלק מהתנועה החיובית אשר קוראת בתקופה זו בארץ ובעולם!

מעוניינים להקים "גן חושים" או "חצר טכנולוגיות ירוקות" בבית ספרכם?
רוצים להכשיר את הצוות המקצועי ללימוד חוץ כיתתי?

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים שעשויים לעניין אותך

האתר החדש של חלום חדש

התחדשנו באתר חדש!

ממש לפני כמה ימים העלנו את האתר החדש שלנו לאוויר! כחלק מהגדילה וההתפתחות שלנו כארגון, פעלנו לאורך השנים במספר מישורים במקביל. כך

זוכה פייסבוק תחרות

והזוכים בתחרות הקיר הירוק הם…

חם מהתנור- בסוף חודש פברואר יצאנו בקמפיין להעלאת המודעות לסביבה לכבוד שבוע האהבה לסביבה. המטרה שלנו הייתה לעלות את המודעות הסביבתית בכל

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!

סגירת תפריט