סיפורים מהשטח – הכשרת מורים ללמידה חוץ כיתתית

"למדנו רבות מהשתלמות ובעיקר מההתנסות שבבניית מערך השיעור החוץ כיתתי והיציאה החוצה בפרט. אנו שמחות מאוד על ההזדמנות שבחשיפה לפדגוגיה מסוג זה ומשוכנעות שניתן וצריך ללמד כמעט בכל תחום דעת דרך החוץ. תודה רבה לכם!"

ענבל עזרא-מורה ורכזת חברתית, מיכל קופפר- סגנית מנהלת ביה"ס, הדס קניג-מורה

מ.א עמק המעיינות, החלה את שנת הלימודים בהטמעת הלמידה החוץ כיתתית בקרב הצוות הניהולי והמקצועי בבתי הספר ביכורים ודקלים. בחודשים נובמבר עד ינואר קיימנו השתלמות למורות משני בתי הספר יחדיו. בהשתלמות השתתפו מורות משלל המקצועות בבית הספר היסודיים.

יחד חווינו את הכח של הלימוד החווייתי בחוץ: המורות הובילו אחת את השנייה בעיניים עצומות להרגיש, להריח ולטעום צמחים בחצר ודרך כך ללמוד על הצומח בבית הספר וכמובן לפתח אמון וכישורי מנהיגות, תקשורת ושיתוף פעולה. ניתחנו את החוויות שלנו בעזרת הכלים התיאורטיים של הלמידה החוץ כיתתית והמורות הוסיפו המון מהידע והניסיון שלהן. המורות פיתחו מערכי שיעור חוץ-כיתתי, והעבירו את השיעורים לתלמידיהן. חלק מהשיעורים התקיימו ב"גן החושים" שחלום חדש הקימו בבית הספר ביכורים, חלק בבוסתן וחלק בחצר בית הספר. המורות דיווחו על הצלחות מפתיעות בהיענות התלמידים, באיכות הלמידה ובכיף! בצורה זו הן לימדו חשבון, תנ"ך, ביולוגיה, יצירה, עברית ומקצועות נוספים.

כמו כן, השתמשו במרחב הפיזי ובהשתלמות המורים על מנת ליצור 'לימוד רב-תחומי'. במפגש האחרון סקרנו את ההצלחות והתמודדנו עם האתגרים של הלמידה החוץ כיתתית. המסקנה העיקרית הייתה שיש ללמידה החוץ כיתתית כח אדיר להעצים ולהעשיר את הלמידה בבית הספר ועל האתגרים, מאיימים ככל שנראו, ניתן להתגבר בעזרת מערכת קשובה ותומכת. נכון להיום, המורות ממשיכות לשלב למידה חוץ כיתתית עם התלמידים שלהן וחלקן אף הפכו אותם לחלק קבוע מהמערכת השבועית. אנו גאים להיות חלק מהתנועה החיובית אשר קוראת בתקופה זו בארץ ובעולם!

מעוניינים להקים "גן חושים" או "חצר טכנולוגיות ירוקות" בבית ספרכם?
רוצים להכשיר את הצוות המקצועי ללימוד חוץ כיתתי?

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter