10 טיפים לתכנון נכון של חצר ביה"ס

10 טיפים לתכנון נכון של חצר ביה"ס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

1. איפה אתה עכשיו?

השלב הראשון בתהליך הוא הערכת מה שכבר קיים במקום. האם נעשה שימוש באזורים חיצוניים שונים בדרכים שונות? האם במקומות מסוימים מתחמם מדי בקיץ או נחשף לרוחות נוקשות בחורף? איך אנשים מרגישים לגבי השטח? האם הם משקפים את האתוס של בית הספר?

2. מעורבות קבוצתית

המפתח לפיתוח שטחי בית ספר מצליחים הוא להזמין תשומות מהמון קבוצות שונות. עם זאת, מעורבות אמיתית צריכה לכלול יותר מאשר פשוט לבקש מהתלמידים לצייר תמונות של מה שהם היו רוצים לראות; מדובר בשימוש במומחיות שלהם כמשתמשים העיקריים בשטח.

3. החליטו איפה אתם רוצים להיות

השלב הבא הוא לבחון את יעדי הסיום שלך. מה הייתם רוצים לעשות בחוץ? אילו חוויות אתה רוצה שהתלמידים שלך יחוו? בשלב זה, אל תחשוב על הדברים שאתה רוצה שיהיה, מכיוון שזה יכול להגביל את מה שאתה בסופו של דבר – התמקד יותר בתוצאות הרצויות שלך.

4. החליטו על סדרי העדיפויות שלכם

אולי אתה רוצה טעמים שיאפשרו לתלמידים שלך להתקרב לטבע. אולי אתה רוצה שיתמודדו עם התלמידים שלך באמצעות משחק, שילמדו על לקיחת סיכונים וכיצד לשחק טוב עם אחרים. או שמא ההתמקדות העיקרית שלך תהיה בהוצאת למידה החוצה או בפיתוח כישורי היער של תלמידיך?

5. חפשו השראה

בדוק את המשאבים החופשיים באתר הלמידה דרך הנוף, או אלו שנוצרו עבור יום הכיתות בחוץ וחודש מגרשי בתי הספר הבינלאומיים – אלה יעזרו לך להעריך את היקף הכמות שאתה יכול לעשות עם שיעורים בחוץ.

6. תכנן את המסלול שלך

בשלב זה שקול את השינויים שאתה צריך לבצע על מנת לעמוד ביעדים שלך. אלה עשויים לחולל שינויים פיזיים, אך באותה מידה עשויים לכלול שינוי עמדות הצוות או מתן הכשרה נוספת. שקול את כל האתר, לא רק חלקים, כך שהכל יעבוד ביחד. ואז התמקדו בעדיפות הראשונה שלכם.

7. פתח את הרעיונות שלך

לא פשוט להעתיק סידור שראית במקום אחר – בדוק מהם הצרכים הספציפיים שלך, ואז חפש תמונות של תכונות ומרחבים שונים שיעזרו לעורר את השינוי. בשלב זה יתכן שתצטרך להעלות מומחה; מומחה לחיות בר או משחק לתכונה ספציפית, או אדריכל נוף לפרויקט מורכב יותר.

8. בצע את השינויים

בשלב זה, הגענו לשלב הרביעי של הפרויקט שלך. יתכן שתגלה שחלק מהדברים שאתה צריך לעשות והשינויים שאתה צריך לעשות יכולים להיעשות בעצמך, כגון יצירת אזור גדל או כיצירת מלון באגים; אחרים, כמו יצירת אמפיתאטרון למשל, ידרשו מיומנויות מומחים רבות יותר.

9. המשיכו

דאגו לצוות העובדים שלכם לקבל את ההדרכה הדרושה להם כדי למצות את השינויים בצורה הטובה ביותר, וודאו כי צוות השטח שלכם יידע באופן מלא כיצד אתם מתכוונים להשתמש במרחב החיצוני החדש שלכם בעתיד. אתה יכול להוריד מדריך לתחזוקת שטח בית הספר שלך באופן שתומך בחרקים מאביקים דרך אתר האינטרנט שלנו.

10. התחל מחדש

לסיום, סיים את התהליך על ידי חזרה לשלב הראשון ושאל את עצמך 'איפה אנחנו עכשיו?' בדוק מה עשית, השווה את התוצאה הסופית עם היעדים המקוריים שלך והעריך את ההשפעה שהייתה לה על כל בית הספר. ואז התחל לתכנן את הפרויקט הבא שלך!

עוד לא התחלתם לתכנן חצר בית הספר לשנה הבאה?
צריכים ייעוץ והכוונה?

שתפו את הפוסט הזה עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים שעשויים לעניין אותך

לימודי חוץ

הזמן לחינוך חוץ הוא עכשיו!

הדרכות איכותיות לצוותי הוראה בכל הנוגע ללימודי חוץ, הן דבר שלא פשוט למצוא בימינו. אז עשינו בשבילכם את העבודה, ומצאנו לכם הכשרת

השאירו תגובה

על חלום חדש

חלום חדש מתמחה בהתאמת תכניות אישיות להעצמה ופיתוח- לתלמידים, צוותי הוראה ולקהילה, על-ידיי יצירת תוצרים ברי קיימא. אנו מציעים מגוון תכניות חינוכיות לתלמידים וצוותי הוראה- פרויקטים מעשיים, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וימיי שיא לכל הגילאים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תעקבו אחרי כל מה שקורה בחלום חדש כדי לא לפספס חדשות ומבצעים!