גפ"ן מסקנות

את רפורמת גפ"ן כבר אין צורך להציג. שרת החינוך לשעבר הוציאה לפועל מהלך מבורך שנותן יותר אוטונומיה למנהלי בתי הספר. שנת תשפ"ג הייתה שנה הראשונה שבה רפורמת גפ"ן יצאה אל אוויר העולם. כצפוי, היו הרבה שאלות ואי הבנות בנושא. אנו בחלום חדש, שמנו לעצמנו מטרה – להבין איך ניתן לממש תקציבים אלו בצורה הטובה והנכונה ביותר עבור תלמידי בית הספר והצוותים החינוכיים. לאחר שנה ראשונה של פעילות והטמעת הרפורמה, אנו מבקשים במאמר זה לסקור את הרפורמה לאורכה ולרוחבה.

להבין מה היה לפני, מה השתנה והאם רפורמת גפ"ן הביאה איתה את השינוי המיוחל באמת? אנו מקווים שתמצאו ערך במאמר הזה ובמידה ויש לכם שאלות או הערות בנוגע למה שכתוב כאן, אנו נשמח לשמוע מכם. קדימה, מתחילים!

רפורמת גפ"ן - קווים לדמותה

את רפורמת גפ"ן קידמה שרת החינוך לשעבר יפעת שאשא ביטון. מדובר במהלך חשוב וחיוני אשר עתיד  היה להזניק את מערכת החינוך קדימה. זוהי בעצם הפעם הראשונה בה הרשויות, המועצות ובתי הספר יקבלו מדי שנה תקציב גמיש של 2.4 מיליארד שקלים.

תקציב זה מיועד לדיוק המענים החינוכיים של כל אחד מהתלמידים ואמור לסייע בהפיכת בית הספר לאקטיבי יותר במגוון מישורים – הן מבחינת הפן הרגשי – כך שהילדים יקבלו את הטיפול הרגשי לו הם זקוקים, הן מבחינת לימודי העשרה וחיזוק תלמידים שמגיעים מרקע מוחלש. גובה התקציב יינתן בהתאם לגודלו ומצבו החברתי- כלכלי של בית הספר, כאשר בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים יקבלו תקציב גמיש שנע בין שלוש מאות אלף עד מיליון שקלים. בנוסף, מתוכננת הגדלה בגמישות התקציב של החטיבות העליונות בהתאם למשאבים הקיימים. הרפורמה תוביל לכך שחמש מאות בתי ספר יקבלו יותר ממיליון שקלים וקרוב לאלפיים בתי ספר יקבלו סכום הגבוה מחצי מיליון שקלים, כאשר החל משנת 2023, בחודש ינואר יקבלו המנהלים כרטיסי אשראי שיאפשרו להם לממש את התקציב. מדובר על סיומה של תקופה ממושכת בה נאלצו עובדי ההוראה להתמודד עם בירוקרטיה מורכבת ומייאשת שמנעה מהם לקדם תהליכים, למצוא פתרון לבעיות, לממש מטרות ולהעניק מענה מדויק לכל תלמיד ותלמידה.

במציאות שהייתה לפני רפורמת גפ"ן, למנהלות בתי"ס הייתה פחות יכולת ניוד תקציבים מסעיפים "צבועים" והגמישות הניהולית הייתה מוגבלת בגלל זה. יחד עם זאת, חשוב לציין שהיו לא מעט בתי ספר אשר עברו ל"ניהול עצמי" בעשור האחרון, מה שכן אפשר להם גמישות כלכלית במידה מסוימת. הניהול העצמי לא נתן את כל האפשרויות שרפורמת גפ"ן נותנת ואותם נציין בהמשך. בנוסף, היא לא חלה על כל בתי הספר (לרוב רק בתי ספר יסודיים, לא חל על חינוך מיוחד, חט"ב, תיכונים ועוד).

רפורמת גפ"ן מביאה איתה את בשורת הגמישות הניהולית, מתוך הבנה שמנהלי בתי ספר והרשויות, מכירים הכי טוב את האוכלוסייה המקומית ואת הצרכים הספציפיים שלה. על מנת לתת מענה נקודתי ונכון לכל אוכלוסיה, יש צורך באוטונומיה ניהולית – פיננסית. הרפורמה בעצם נותנת עצמאות למנהלים לבחור כיצד לחלק את העוגה התקציבית שלהם, תוך שמירה על ערכים ועקרונות של משרד החינוך.

דוגמה: אם בעבר תקציב צבוע להסעות היה יכול להיות מנוצל רק להסעות, היום מנהלת יכולה להחליט במקום להוציא אוטובוס לנסיעה של 10 דקות ולשלם מאות\אלפי שקלים, התלמידים יעשו טיול רגלי והכסף שנחסך ישמש להקמת סביבות למידה חוץ כיתתיות או צרכים אחרים.

רפורמת גפ"ן - מה נראה שעובד?

כידוע לכולנו, כשבאים לבצע רפורמה, הרעיונות והתיאוריה לרוב נראים אידיאליים ויפים על פניו. לרוב, ישנו פער בין הרעיון לבין הביצוע שלו כדרכו של עולם. על אחת כמה וכמה כשמדובר בשנה הראשונה לרפורמה. בחלק זה אנו סוקרים את החלקים שראינו שעובדים טוב יותר בכל הקשור לרפורמת גפ"ן, ובהמשך גם נדון בדברים שעבדו פחות.

חשוב לנו מאוד לציין שכל הכתוב כאן הוא מתוך הניסיון האישי שלנו. כמו כן אין אנו באים למתוח ביקורת חלילה על אף אחד אלא רק לנסות ולדווח את התוצאות מהשטח ואת ההבנות והמסקנות שהיו לנו מתוך השטח והשיחות עם מנהלי ומנהלות בתי הספר שאיתם עבדנו במהלך השנה האחרונה בהקשר של רפורמות גפן.

אז מה נראה שעבד? 

  • יש חופש בחירה לכל מנה להחליט מה הכי חשוב לה או לו לקדם ויש להם את  התקציב על מנת לקדם זאת.
  • היום תקציב ביה"ס, נותן למנהלים ולמנהלות יותר ערך ויש יותר "שמירה" על הכסף הציבורי כי לא חייבים לנצל אותו למטרה מסוימת. כך בעצם מוודאים שהתקציב מגיע למקומות שהכי רלוונטיים לאוכלוסיה ספציפית ולצרכים שלהם.
  • מערכת גפ"ן מכילה בתוכה כ-15,000 תוכניות חיצוניות אשר מעשירות מאוד את התלמידים וצוות המורים, בכל התחומים.
  • מנהלות מקבלות תמורה גבוהה יותר משמעותית לכסף. יכולות לרכוש תוצרים ועזרים ללמידה חדשנית מותאמת למאה ה-21 המקדמות פדגוגיות חדשניות.
  • יוצר איזון\שוויון בין האשכולות הסוציו אקונומיים בישראל.
  • חטיבות ביניים ותיכונים, נהנים מתקציבים הרבה יותר גבוהים ממה שהיה להם עד כה ויכולים לנהל אותם כרצונם.

מה נראה שפחות עובד ברפורמת גפ"ן?

אנו חייבים לציין שביחס לעומק וההשפעה של הרפורמה, חשבנו שניתקל באתגרים מרובים ומורכבים סביב השינויים שרפורמת גפ"ן הביאה איתה. עם זאת וכמו שתראו בפסקה הבאה, נראה כי הנקודות שעבדו פחות טוב ניתנות לפתרון וגישור. אין ספק שחלקן נובע מתוך "חבלי לידה" של רפורמת גפ"ן ואנו בטוחים שנראה שיפורים כבר מהשנה הקרובה, שכן הרבה מנהלי ומנהלות בתי ספר דיווחו על אתגרים אלו בחזרה למשרד החינוך.

אנו מקווים ומאמינים כי משרד החינוך יבצע את השינויים המתאימים כדי לצמצם את הסעיפים הללו.

אז מה פחות עבד?

  • הזנת התכוניות והדיווח במערכת גפ"ן, מצריך מבתי הספר לשים מישהו באחוז משרה די גבוה שרק יעסוק בנושא זה ואין לזה תקן נוסף. ז"א על חשבון הצוות הקיים.
  • חלק מבתי הספר שנהנו מתמיכה גבוהה (בעלי מדד סוציו אקונומי גבוה לרוב), כעת מקבלים פחות כסף מבעבר.
  • בולט הנטל של הדיווח והעבודה מול משרד החינוך בהקשר הזה, מה מקשה ולוקח הרבה זמן.

מסקנות מתוך שנה ראשונה לרפורמת גפ"ן

כפי שאתם רואים אנו עדים לכך שרפורמת גפ"ן בהחלט הביאה איתה שינוי מבורך בכל הקשור להתנהלות הכלכלית של בתי הספר. אם מסתכלים על התמונה הרחבה, אין ספק שישנה הרבה תועלת ויתרונות רבים לרפורמה וכמובן וכמו כל מהלך גדול וחדש, ישנם גם אתגרים.

תכנית הגמישות הניהולית כבר מביאה איתה שינויים רבים. התקציב הגמיש, אשר ייקבע בהתאם למצב החברתי- כלכלי של בית הספר וגודלו יוביל לכך שהתלמידים יקבלו מענה לצרכים הפדגוגיים והרגשיים שלהם, שיהיה ניתן להשקיע רבות בחינוך חברתי קהילתי והעשרה ובמנהיגות חינוכית ושיהיה ניתן לספק מענים לאוכלוסיות במיקוד. התקציב יאפשר למנהלים לשים את רווחת התלמיד במרכז הבמה ואף לדאוג לתשתיות בית ספריות בזמן קצר, תוך צמצום הבירוקרטיה. מערכת גפן תאפשר למנהלים ליזום, לחדש ולהשקיע את זמנם בביצוע שינויים שייטיבו עם התלמידים ויותאמו להם באופן אישי. במקום להשקיע מאמצים וזמן יקר בקבלת אישורים, יוכלו המנהלים לקחת אחריות, להשקיע את מרצם וזמנם בבדיקת המצב הקיים, זיהוי הצרכים ותכנון השינויים הנדרשים. 

אנו חושבים שאלו עקרונות חשובים ואנו שמחים לראות שמרביתם כבר קורים בשטח.

תמיכה והכוונה לביצוע הצעדים הנכונים בתכנית גפ"ן

הניסיון שצברנו לאורך השנים מסייע לנו להניע חלומות ולהפוך אותם לפרויקטים הניתנים להגשמה. הידע החיוני הזה, בצירוף היכרנותינו היסודית עם מערכת גפן והרפורמה החדשה במשרד החינוך מאפשרים לנו לכוון את המנהלים ולהנחות אותם צעד אחר צעד – עד להגעה לתוצאות הרצויות. אנו מאמינים במסירות, לקיחת אחריות וחדשנות, ומעבר לליווי שאנו מעניקים, אנו גם יודעים כיצד ללבות את האש הטמונה בכם – המנהלים, אותה אש שגרמה לכם לבחור במסלול בו בחרתם בתחילת הדרך. אנו מודעים לקשיים עימם נאלצו מנהלים להתמודד עד כה ושמחים שהיום ניתן לבצע את התהליכים בצורה פשוטה ומהירה יותר. יחד עם זאת, מתוך השטח, אנו מבינים כי יש צורך בתמיכה, מתן הסברים והכוונה ואנו נמצאים כאן כדי לספק מענה לכך. אנו בחלום חדש מעוניינים לאפשר לכל מנהל ומנהלת להפיק את המקסימום מתכנית גפ"ן, להציע תכניות עבודה מקצועיות וקשובות לצרכים היחודיים של כל בית ספר.

 

התוכניות של חלום חדש מאושרות במאגר התוכניות של משרד החינוך וניתן למצוא אותן במערכת גפ"ן ע"פ מספרי התוכניות. התוכניות שלנו רחבות ויכלות לפעול במלואן או בחלקן, הכל בהתאם לצורך ולתקציב אשר ביה"ס מעוניין לקדם במסגרת זו. לפיכך, תוכלו לצור איתנו קשר ויחד נגיע לנוסחה המתאימה ביותר עבורכם.

התוכניות של חלום חדש במערכת גפ"ן

גינה אורגנית לימודית 

מס' תכנית: 4537

גינה ובוסתן לימודיים

בשבילי הקיימות (למידה חוץ כיתתית)

מס' תכנית :32626

גינה ובוסתן לימודיים

הנהגה ירוקה

מס' תכנית: 2054

גינה הידרופונית

סביבות למידה חוץ כיתתיות (לומדים בחוץ)

מס' תכנית: 32003

מתקני משחק - מוגלי

אתם מוזמנים לפנות אלינו, לשוחח, לשאול שאלות ולקבוע פגישה באמצעות שליחת מייל, הודעת וואטסאפ או דרך הטלפון. כמו כן, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק, לקרוא עוד על הפרויקטים שקידמנו ולהצטרף לרשימת התפוצה שלנו כדי להמשיך לקבל מידע ועדכונים על הרפורמה.

שתפו:

אלה עשויים לעניין אותכם

הכירו את חלום חדש

ארגון חלום חדש פועל על מנת לחבר את הקהילה לעולם הקיימות, דרך פיתוח סביבות טבעיות, מרחבי למידה חוץ כיתתיים וגני משחק טבעיים.

הכירו את מתקני החוץ שלנו!

הלום חדש מציעה מבחר רחב של מוצרים ליצירת מרחב למידה טבעי מושלם.

גן משחקים טבעי בבית ספר על אזורי תפן

פרויקט מרגש, אשר שילב מתקני משחק טבעיים, סביבות למידה וחקר, פיסול סביבתי, עצי מאכל, צמחי תועלת, פיתוח שטח ועוד.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות!

דברו איתנו!

עם ניסיון של שנים בהקמת מגרש משחקים טבעי, אנו מסוגלים לתת לכם את העזרה המקצועית הדרושה לכם לפרויקט שלכם.

הקטלוג החדש שלנו כאן!

בואו לראות את התוצרים החדשים שלנו לפני כולם

קטלוג מוצרים

השאירו פרטים כאן ונשלח אותו אליכם בחינם

(אם אתם לא רואים את המייל בדקו בעמודת ׳קידום מכירות׳ או ב׳ספאם׳)

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו הראשונים לקבל הטבות, הנחות והודעות על קולות קוראים!

newsletter